Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Świetna wiosna w wykonaniu Patrii Młynne

16.06.2021
Nadal trwa świetna passa zawodników klubu Patria Młynne (bieg na orientację). W ostatni weekend w Przeworsku odbyła się II runda Pucharu Podkarpacia, podczas której po raz kolejny zawodnicy tego klubu udowodnili, że są czołową ekipą w naszym województwie.

W gronie zawodników z woj. małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego, podczas dwuetapowego ścigania (bieg średniodystansowy i bieg sprinterski w Przeworsku) wystąpili orientaliści z Młynnego. Występ zawodników na duży plus.  Zwycięstwa w swoich kategoriach odnieśli: Martyna Zelek i Antoni Bałaziński. Drugie miejsca wywalczyli: Filip Zelek i Weronika Wrzyszcz. Na najniższym stopniu podium uplasowali się: Aleksandra Kurnyta, Oskar Mordarski oraz Magdalena Fitrzyk.

Cieszy przede wszystkim dobra i równa dyspozycja Antka Bałazińskiego, dla którego tegoroczna wiosna to najlepszy okres w karierze. (złoto i brąz na Klubowych Mistrzostwach Polski, złoto na Mistrzostwach Polski, wygrane dwie rundy Pucharu Podkarpacia). Nareszcie odnalazły się dziewczyny z K14 – Martyna Zelek i Magda Fitrzyk. Kolejny medal dla Aleksandry Kurnyta to także dobry prognostyk przed kolejnymi startami. Oskar Mordarski po raz kolejny na podium, ale o ten brąz musiał ciężko walczyć. Srebro Filipa Zelka to miłe zaskoczenie. Pierwszy medal dla naszego klubu zdobywa także Weronika Wrzyszcz. Oby ta dyspozycja utrzymała się jak najdłużej bo przed nami jeszcze sporo startów w obecnym sezonie.

Wyniki zaowocowały także tym, że 7 naszych zawodników znajduje się już w kadrze wojewódzkiej.
 
Autor: Witold Sochacki


Liczba wyświetleń: 948
2

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne