Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Recital fortepianowy Joanny Sochackiej

18.06.2021
Recital fortepianowy w wykonaniu Joanny Sochackiej, który odbędzie się 25 czerwca o godz. 19:00 w Sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.
 
Joanna Sochacka to niezwykle utalentowana polska pianistka młodego pokolenia pochodząca z Mszany Dolnej. Obecnie mieszka w Wiedniu i Krakowie. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w Tymbarku w klasie mgr. Roberta Rośka i prof. Haliny Waszkiewicz-Rosiek, studia na Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie prof. Andrzeja Pikula, a także studia na Haute École de Musique de Genève w Szwajcarii w klasie prof. Fabrizio Chiovetty. Obecnie jest doktorantką Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie dr hab. Hanny Holeksy i studentką w Universität für Musik und darstellende Kunst w Graz w Austrii, w klasie prof. Milany Chernyavskiej. Swoje umiejętności doskonaliła podczas międzynarodowych kursów mistrzowskich m.in. w Tel-Hai Masterclasses w Izraelu, Malaga Summer Festival & Masterclasses w Hiszpanii, Pianale Masterclasses w Niemczech. Od kilku lat prowadzi regularnie kursy mistrzowskie jako profesor m.in. dla Elevato International Masterclasses, czy Association Chinese Culture Music & Arts w Chinach i Niemczech.
 
Do tej pory występowała z recitalami solowymi w takich krajach jak Izrael, Francja, Szwajcaria, Austria, USA, Mołdawia, Estonia, Włochy, Hiszpania, Anglia, Holandia, Czechy i Niemcy. Na swoim koncie ma także występy w wielu prestiżowych salach koncertowych m.in.: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Royal Albert Hall w Londynie, Sali Koncertowej Beethoven-Haus w Bonn, Filharmonii Narodowej w Kiszyniowie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Łódzkiej, Willi ,,Atma'' w Zakopanem, Sali Koncertowej na Zamku Esterhazych w Eisenstadt, Viennese Hall w Mozarteum w Salzburgu, Sali Koncertowej im. Ferenca Liszta w Raiding.
 
Kilkukrotnie występowała z towarzyszeniem orkiestry, wykonując koncerty fortepianowe Mozarta, Beethovena, Chopina i Czajkowskiego pod batutą m.in. Jacka Kraszewskiego, Macieja Tworka. Otrzymała liczne stypendia dla najzdolniejszych muzyków m.in: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska (2020), Julian Cochran Foundation (2020),, Dartington Scholarship Trust w Anglii (2013), Sapere Auso (2009-2014), Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (2008-2012), Narodowego Instytutu Adama Mickiewicza (2010), Rita Zimmermann Musik Stiftung Bern w Szwajcarii (2019), SEMP Mobility Programme w Szwajcarii (2019).
 
Dokonała premiery fonograficznej dzieł fortepianowych Grażyny Bacewicz zarejestrowanych na jej debiutanckiej płycie, a wkrótce dostępny będzie również jej album z Chopin Preludiami dla Sheva Collection w dystrybucji Naxos US.
 
Joanna jest jurorem m. in. Międzynarodowego Konkursu International Liszt Piano Youth Competition w Chinach i Utrechcie, Elevato International Piano Competition w Salzburgu i w Bernie, Kreisler International Competition w Bonn, a także laureatką 20 międzynarodowych i krajowych konkursów pianistycznych w Anglii, USA, we Włoszech, Francji, w Estonii m.in. XVII Międzynarodowego Konkursu Citta di Padova w Padwie (I nagroda i wszystkie nagrody specjalne).

Koncert w Limanowskim Domu Kultury będzie znakomitą okazją do zapoznania się z niezwykłym talentem Joanny Sochackiej. W programie usłyszymy dzieła Chopina, Liszta, Rachmaninowa i Skriabina.
 
Bilety w cenie 30 zł są do nabycia w kasie Kina Klaps w godzinach pracy kina (18/261 04 87, 18/261 04 72) lub online na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/5478
 
Przypominamy, że w trakcie koncertu obowiązuje ścisły reżim sanitarny: 50% zajętości widowni, obowiązek zakrycia nosa i ust, dystans społeczny i dezynfekcja rąk.

 
Mamy nadzieję, że zaprezentowany koncert zapewni wszystkim obecnym niezapomniane wrażenia artystyczne.
 
źr. Limanowski Dom Kultury


Liczba wyświetleń: 761
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne