Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Pierwsze Warsztaty Serowarskie

02.06.2021
7 czerwca o godz. 16:00 w Wiejskim Domu Kultury w Starej Wsi odbędą się Pierwsze Warsztaty Serowarskie organizowane przez Stowarzyszenie Ziemia Limanowska.

Uczestnicy zdobędą umiejętności produkcji serów metodami tradycyjnymi. Historia serowarstwa w Powiecie Limanowskim wzorowana na gospodarce alpejskiej związana jest z powstaniem Górskiej Szkoły Rolniczej w Łososinie Górnej w roku 1929, gdzie w okresie międzywojennym jej dorobek dydaktyczny był znany i podziwiany w Polsce jak i poza jej granicami.

Warsztaty obejmują 36 godzin praktycznej nauki prowadzonej przez profesjonalnych instruktorów, sztuki wytwarzania serów jak i produktów opartych na przetwórstwie mleka.

Zorganizowane warsztaty są pierwszym krokiem do reaktywacji  Szkoły wzorowanej na modelu szwajcarskiej edukacji rolniczej, której system edukacyjny do tej pory doskonale tam funkcjonuje. Solidna edukacja jest podstawą rozwoju rolnictwa ekologicznego na obszarach górskich czego dowodem są kraje alpejskie.
 

 

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Powiatu Limanowskiego.

źr. Ziemia LimanowskaLiczba wyświetleń: 946
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne