A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Od 1 lipca obowiązek składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

28.06.2021
Od 1 lipca 2021 roku ruszył powszechny spis źródeł ciepła, o którym musi pamiętać każdy właściciel lub zarządca budynku/lokalu który posiada źródło ciepła o mocy do 1 MW. Złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) jest obowiązkowe. Za jej stworzenie, wdrożenie i prowadzenie odpowiedzialny jest Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego. Wszelkie informacje dostępne są na stronie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq
 
Deklarację można złożyć w formie elektronicznej – preferowany sposób, którego funkcjonalność umożliwi proste i szybkie wypełnienie dokumentu. Deklaracje można składać za pośrednictwem systemu teleinformatycznego CEEB. Składanie deklaracji będzie wdrażane zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa, korzystając w szczególności z Profilu Zaufanego (bezpośrednie połączenie do systemu Węzła Krajowego). Profil zaufany w ramach węzła krajowego jako sposób uwierzytelniania jest obecnie systemem w pełni działającym i wykorzystywanym przez instytucje oraz obywateli. Niezależnie od Profilu Zaufanego Węzeł Krajowy umożliwia skorzystanie z e-dowodu (dowodu osobistego z warstwą elektroniczną).
Kolejną alternatywą jest złożenie deklaracji w tradycyjnej, papierowej formie. Wniosek dostępny jest pod adresem: https://zone.gunb.gov.pl/dokumenty-do-pobrania/ oraz w załącznikach pod artykułem – wypełniony dokument można wysłać listem lub złożyć osobiście we właściwym urzędzie (zgodnie z lokalizacją budynku). Deklaracje składane do urzędu należy podpisać.
 
Na wysłanie deklaracji obywatele będą mieli 12 miesięcy, w przypadku budynków już istniejących. W przypadku nowo powstałych obiektów będzie to termin 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.


Liczba wyświetleń: 441
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30