Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Jestem dumny z rodzinnej ziemi moich Ojców”

21.06.2021
Parafia Matki Bożej Łaskawej w Siekierczynie, Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi- Filia Siekierczyna oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Siekierczynie serdecznie zapraszają  w dniu 23 czerwca (środa) 2021 r.

Godzina 18.00 – Msza święta z okazji 25. rocznicy śmierci kardynała Jana Króla - Kościół Matki Bożej Łaskawej  w Siekierczynie.

Godzina 19.00 – Wykład ks. Łukasza Bochenka pt.: „Jestem dumny z rodzinnej ziemi moich Ojców” – budynek remizy OSP w Siekierczynie.
Kard. Jan Król (1910-1996) - Syn polskich emigrantów wywodzących się z ziemi limanowskiej i nowosądeckiej. Kapłan, biskup, kardynał. Uczestnik Soboru Watykańskiego II, arcybiskup Filadelfii i przewodniczący episkopatu Stanów Zjednoczonych. Czciciel Maryi, wielki obrońca życia i opiekun emigrantów. Laureat wielu nagród, odznaczeń państwowych i uniwersyteckich. Przyjaciel św. Jana Pawła II. Odbył kilka podróży do Polski, w tym trzykrotnie odwiedził Siekierczynę, miejsce pochodzenia swego ojca Jana.  Wspierał budowę kościoła parafialnego w Siekierczynie podkreślając w ten sposób swoje przywiązanie do tej „góralskiej krainy”.

Ks. Łukasz Bochenek ur. 1983 roku w Dąbrowie Tarnowskiej, pochodzi z parafii Niedomice. W 2003 roku wstąpił do Wyższego Seminarim Duchownego w Tarnowie, które uwieńczył święceniami kapłańskimi. Magisterium z teologii w zakresie historii Kościoła uzyskał w 2009 roku. Posługiwał w parafiach: Kamionka Wielka, Tarnów pw. Dobrego Pasterza, Limanowa-Sowliny. Od września  2015 roku jest wikariuszem w parafii św. Małgorzaty  w Nowym Sączu. Autor liczych artykułów z zakresu historii Diecezji Tarnowskiej. Współautor albumu „Ślady Świętego na Ziemi Limanowskiej”. Wygłosił kilka prelekcji i przeprowadził wiele spotkań autorskich w tym, w roku 2020 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi   pt.: „Odkrywanie śladów Jana Pawła II  na Limanowszczyźnie  w 100. rocznicę urodzin”.

źr. Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi


Liczba wyświetleń: 1110
2

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne