Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Antoni Bałaziński - „Patria Młynne” Mistrzem Polski w biegu na orientację

10.06.2021
W rozegranych  w dniach 4-6 czerwca  2021r. Mistrzostwach Polski w biegu na orientację, które odbyły się w okolicach Zielonej Góry - Antoni Bałaziński (zawodnik klubu Patria Młynne) zwyciężył
w biegu klasycznym i został Mistrzem Polski!
Bardzo dobrze spisała się Julita Mordarska , która zajęła w klasyku znakomite 5 miejsce, a wsprincie wywalczyła 11 lokatę. . Sztafeta w składzie Martyna Zelek, Oskar Mordarski i Antoni Bałaziński zajęła 14 miejsce w kat. M14. W biegach indywidualnych miejsca w drugiej dziesiątce wywalczyli : Martyna Zelek (16) oraz Oskar Mordarski (17). Magdalena Fitrzyk w klasyku uplasowała się na 24 pozycji.

Znakomita jak na razie wiosna tego roku w wykonaniu zawodników klubu z Młynnego. Kilka tygodni temu zawodnicy Patrii znakomicie spisali się we Włocławku zdobywając 2 złote i 2 brązowe medale w Klubowych Mistrzostwach Polski.

„Nie ma się co oszukiwać – po świetnych wiosennych wynikach liczyliśmy na dobre występy naszych zawodników podczas Mistrzostw Polski , ale to złoto Antka to było takie ciche marzenie. Wspaniała ta wiosna w wykonaniu naszych zawodników. Bardzo blisko złota Julita Mordarska (5m) , która jest kolejną naszą obiecującą zawodniczką. Inni też już czekają w kolejce po medale na zawodach ogólnopolskich i na pewno tak się stanie w najbliższych latach.

Bardzo dziękuję za pomoc w sfinansowaniu naszego kolejnego wyjazdu Firmom : Elfach -P. Marek Golonka i Midrew – P. Paweł Michura, a także Gminie Limanowa.

W najbliższą sobotę Patria wyrusza do Przeworska na II rundę Pucharu Podkarpacia, gdzie na pewno powalczy także o wysokie lokaty, a na koniec czerwca 26-28.06 – udział w XVIII zawodach „Limanowa Cup”. W tym roku zawody te odbędą się w okolicach Nowego Wiśnicza