A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Aktorskie sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Męcinie

27.06.2021
Jak wykorzystać czas spędzany w domu? Oczywiście na rozwijaniu swoich talentów!

Członkowie Szkolnego Koła Teatralnego Szklana Kula pod kierunkiem Pani Haliny Woźniak co i rusz wymyślają nowe, aktorskie wyzwania. Jak sami wyznają – bardzo lubimy występy przed kamerą, bo to zdecydowanie mniejszy stres, ale zaprezentowanie się na scenie przed żywą publicznością to coś więcej. A scena? Ona tych małych aktorów po prostu kocha.

O tym, jak bardzo utalentowani są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie, mogliśmy przekonać się podczas XXVIII Spotkania Małopolskich Teatrzyków i Teatrów, który został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Busy w Krakowie. Po uzyskaniu nominacji kwalifikującej do udziału w kolejnym, finałowym etapie, zespół zdobył nagrodę wyróżnienia spośród uczestników konkursu.

Kolejnym sukcesem okazał się udział w 36. Festiwalu Dzieci i Młodzieży Bajdurek, który odbył się w MCK Sokół w Nowym Sączu. Festiwal ten to teatralna tradycja najmłodszego pokolenia Małopolan, który od 1986 roku na stałe wpisał się w kulturalny kalendarz województwa, tworząc doroczny przegląd dorobku dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych. Szklana Kula otrzymała tytuł finalisty za spektakl teatralny pn. O Zuzannie, która nie chciała zostać panną. Nagranie występu zostanie zaprezentowane publiczności na oficjalnej stronie MCK Sokół Nowy Sącz na przełomie września/października br. i ma szansę powalczyć o dodatkową nagrodę publiczności. Serdecznie zapraszamy do głosowania.
 
Gratulujemy aktorom i życzymy kolejnych sukcesów!

źr. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Męcinie


Liczba wyświetleń: 458
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30