Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zbliża się 59. Małopolski Wyścig Górski

26.05.2021
Już za kilka dni, bo 3 czerwca br. wystartuje 59. Małopolski Wyścig Górski, który zakończy się 6 czerwca w Starym Sączu.

Do walki o zwycięstwo stanie międzynarodowy peleton kolarzy w liczbie 180 zawodników z 24 krajów. Na liście startowej widnieje aż 40 kolarzy polskich, z czego 36 jadących w 6 polskich zespołach oraz 4 kolarzy ścigających się w grupach zawodowych z Czech, Niemiec i Nowej Zelandii. Wśród nich będzie wielu sportowców, którzy podczas Wyścigu będą szlifować formę na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Rywalizacja będzie więc stać na najwyższym, światowym poziomie. Na własne oczy będą mogli przekonać się o tym mieszkańcy gminy Limanowa. Na sobotę - 5 czerwca br. wyznaczony został start II etapu MWG. Szacuje się, że około godziny 15 peleton przejedzie przez Stare Rybie, a po godzinie 16 będzie przemierzał Starą Wieś w kierunku Ostrej (która ze względu na poziom trudności jest nagradzana premią górską).
 
Kibicujmy Biało-Czerwonym!

Szczegółowe informacje na temat 59. Małopolskiego Wyścigu Górskiego na bieżąco publikowane są na oficjalnej stronie wyścigu: https://tourofmalopolska.eu


Liczba wyświetleń: 833
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne