Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Sukces Patrii Młynne w Klubowych Mistrzostwach Polski

25.05.2021
We Włocławku rozegrane zostały Klubowe Mistrzostwa Polski w biegu na orientację w trzech kategoriach:

Dzień 1 – piątek – bieg sprinterski – Stary Rynek – Włocławek

Po przejechaniu ponad 500km i kilkugodzinnym odpoczynku zameldowaliśmy się w centrum zawodów I  etapu. W gronie ponad 720 uczestników znalazła się także kilkunastoosobowa reprezentacja Patrii Młynne. Ciekawy teren biegu  pozwalał na rozwijanie dużych szybkości, ale zwracać należało baczną uwagę na wybór odpowiedniego wariantu. To był dobry teren dla naszych zawodników. Mogliśmy powalczyć o czołowe miejsca, ale o wskoczeniu na podium mogliśmy tylko marzyć. (Wtedy tak się mi wydawało). Gdy dziewczęta ukończyły już rywalizację w kat. K10 i okazało się , że Julita Mordarska ma brąz, a Anna Juszczak zajmuje 5 miejsce byliśmy bardzo szczęśliwi. Przybiegali nasi kolejni zawodnicy: Dawid Kurnyta i Filip Zelek zajmują miejsca w drugiej dziesiątce, Małgorzata Sroka w K20 wskakuje na 6 pozycję, trener kończy rywalizację zamykając pierwszą dziesiątkę, a Bartek Zelek zajmuje 6 lokatę. Pozostało czekać na ostatniego naszego zawodnika – Antka Bałazińskiego. Czasy jego rywali znakomite, więc musiałby bezbłędnie i na pełnej szybkości przebiec swoją trasę z kilkunastoma punktami kontrolnymi. W końcu jest! Zauważyliśmy go na 200m przed metą – jeszcze tylko 2 PK i wpada na metę. Kilkanaście sekund oczekiwania na wydruk komputerowy i już wiemy. Antoni Bałaziński zdobywa złoty medal Klubowych Mistrzostw Polski w biegu sprinterskim z przewagą 18 sekund nad kolejnym rywalem.. Cóż za początek mistrzostw! Pierwszy start i dwa medale.

Dzień 2 – sobota – bieg klasyczny – Jezioro Więcławskie
W znakomitych humorach pojawiliśmy się w centrum zawodów biegu klasycznego. To tutaj czekała nas mordercza walka o kolejne dobre miejsca. Po sprincie apetyty wyraźnie nam się wyostrzyły i liczyliśmy na kolejne wielkie emocje. Julita Mordarska zajmuje to najgorsze dla sportowca 4 miejsce, a do brązu zabrakła jej jedna minuta. Ale to był jej kolejny świetny występ. Anna Juszczak wskakuje na 7 pozycję. Bardzo dobra 5 pozycja dla Małgorzaty Sroka. Chłopcy z M12 pod koniec drugiej dziesiątki. Martyna Zelek i Magdalena Fitrzyk w okolicach 25-30 miejsca. I wreszcie przy naszym dużym dopingu na metę wpada Antek Bałaziński. Świetny bieg i kolejny medal – tym razem brązowy. Znakomicie!

Dzień 3 – niedziela – bieg sztafetowy – Jezioro Więcławskie
Mamy kolejne złoto!!! Szkoda że to już koniec. W biegu sztafetowym kończącym rywalizację podczas Klubowych Mistrzostw Polski we Włocławku sztafeta w składzie Bartek Zelek. Anna Juszczak i Julita Mordarska zdobywa złoty medal!!! Co za Mistrzostwa!!! Znakomicie pobiegła druga nasza sztafeta w M12 Filip Zelek, Dawid Kurnyta i Antek Bałazińskl, którzy zajęli 5 miejsce. Antek Balazinski z najlepszym czasem indywidualnym dzisiejszego dnia. Młodzicy w M14 - Oskar Mordarski, Magda Fitrzyk i Martyna Zelek na 10 miejscu. Bardzo solidne te nasze występy w sztafetach.

Reasumując. Klubowe Mistrzostwa Polski z Włocławka to nasze najlepsze wyniki w zawodach ogólnopolskich od kilku dobrych lat. Zdobywamy w nich 2 złote i 2 brązowe medale!!! Brawa dla całej ekipy.

Podziękowania dla Firmy Elfach, Indeco oraz Gminy Limanowa za wsparcie finansowe podczas tegorocznych wyjazdów. Trochę niestety musimy zweryfikować nasze tegoroczne starty, bowiem mimo wsparcia także ze strony naszych rodziców finansowo nie jesteśmy podołać wszystkim naszym planom. Ale walczymy!

Już na początku czerwca wyruszamy do Drzonkowa na Mistrzostwa Polski Młodzików, a w dniach 26-28 czerwca 2021r. organizujemy w okolicach Bochni i w centrum Nowego Wiśnicza XVIII Międzynarodowe zawody w biegu na orientację „Limanowa Cup”. Jedną z atrakcji tych zawodów będzie na pewno bieg sprinterski m.in. na terenie zamku w Nowym Wiśniczu. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych. Przygotowane będą też trasy dla amatorów.
Strona zawodów: www.limanowacup.pl

Autor: Witold Sochacki


Liczba wyświetleń: 887
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne