Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

PGNiG pomaga firmom przy obowiązkowym audycie energetycznym

12.05.2021
Zgodnie z zapisami ustawy o efektywności energetycznej, duże przedsiębiorstwa w Polsce są zobowiązane do wykonania audytu energetycznego. Większość musi go przeprowadzić jeszcze w tym roku. Mogą przy tym skorzystać ze wsparcia PGNiG. Eksperci firmy pomogą zidentyfikować strukturę zużycia energii przedsiębiorstwa i wskażą rozwiązania służące poprawie efektywności energetycznej.

– Stale rozwijamy ofertę o usługi związane ze sprzedażą i wykorzystaniem energii. Od pewnego czasu spółki z Grupy PGNiG proponują przedsiębiorstwom przeprowadzenie audytu energetycznego. Dzięki niemu, oprócz wypełnienia ustawowego obowiązku, duże firmy mogą osiągnąć konkretne korzyści w zakresie oszczędzania energii oraz podniesienia swojej efektywności energetycznej – podkreśla Arkadiusz Sekściński, wiceprezes zarządu PGNiG ds. rozwoju.

Według ustawy z 20 maja 2016 roku o efektywności energetycznej audyt energetyczny przedsiębiorstwa jest obowiązkowy i musi być wykonany przynajmniej raz na cztery lata przez duże firmy, które w dwóch ostatnich latach obrotowych (w każdym roku osobno) zatrudniały 250 lub więcej pracowników lub miały co najmniej 50 mln euro rocznego obrotu oraz co najmniej 43 mln euro sumy bilansowej. Ostateczny termin na przeprowadzenie kolejnego audytu dla większości dużych przedsiębiorstw upłynie jesienią tego roku.

– Audyt energetyczny przedsiębiorstwa, prowadzony przez ekspertów PGNiG Obrót Detaliczny, pozwala zidentyfikować aktualną i przeszłą strukturę zużycia energii elektrycznej, gazu, ciepła oraz paliw w firmie. Dzięki audytowi przedsiębiorcy zyskują konkretną, usystematyzowaną i gotową do wykorzystania wiedzę, dlatego nasza usługa cieszy się dużą popularnością mówi Henryk Mucha, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.

W ramach usługi PGNiG oferuje rzetelne przeprowadzenie audytu oraz kompleksowe wsparcie w procesie postępowania przed Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki w zakresie sprawozdawczości z obowiązku wykonania audytu. Dodatkowo eksperci PGNiG mogą dokonać pomiarów energetycznych oraz pogłębionych analiz w obszarach wskazanych przez klienta, a także wskazać możliwości pozyskania wsparcia finansowego na realizację rekomendowanych projektów nastawionych na poprawę efektywności energetycznej.

Więcej informacji na temat audytu energetycznego przedsiębiorstwa oferowanego przez PGNiG znajduje się pod adresem: www.pgnig.pl/audytenergetyczny

źr. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo


Liczba wyświetleń: 947
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne