Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Patria Młynne powalczyła na Podkarpaciu

12.05.2021

W dniu 1 maja 2021 r. Patria Młynne wzięła udział w dwuetapowych zawodach w biegu na orientację "Puchar Podkarpacia", które odbyły się w Ulanowie. Zawodnicy klubu spisali się bardzo dobrze.
 
Na wielkie uznanie zasługuje Antoni Bałaziński, który kilkunastosekundową stratę po biegu średniodystansowym do zawodnika WKS Wawel Kraków odrobił w świetnym stylu w drugiej odsłonie zawodów, czyli biegu sprinterskim. Pierwsze miejsce Antka cieszy, tym bardziej iż kilka tygodni temu zwyciężył w Mistrzostwach Małopolski. To jeden z najbardziej obiecujących młodych talentów w klubie.

Pierwsze miejsce w kat. KM10N wywalczyła Aleksandra Kurnyta. Drugie miejsce wywalczyli: Bartek Zelek (M10), Hania Wiktor (K10) oraz Magdalena Fitrzyk (K14). W elicie damskiej na najniższym stopniu podium stanęła Klaudia Zelek, a Małgorzata Sroka była piąta. Trzecie miejsce wywalczyli także Oskar Mordarski (M14) oraz Dawid Kurnyta (M12). Na piątej pozycji rywalizację w M12 zakończył Filip Zelek.

Znakomite wyniki! Gratulujemy!


Podziękowania dla Gminy Limanowa i  Firmy Indeco P. Piotra Wilczka za dofinansowanie naszych wyjazdów na zawody sportowe.

Już w tym tygodniu Patria wyjeżdża na trzy dni do Włocławka, gdzie odbędzie się I runda Klubowych Mistrzostw Polski. 

„Na pewno powalczymy. Mimo tego, że klub istnieje już 23 lata jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji startować w tamtych terenach. I tym bardziej te zawody będą ciekawe. Na początku czerwca czekają nas jeszcze Mistrzostwa Polski Młodzików – wyjazd aż w okolice Zielonej Góry, a w dniach 26-26 czerwca organizujemy, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, nasze sztandarowe zawody w biegu na orientację „XVIII Limanowa Cup”. W tym roku odbędą się one w formie trzydniówki – bieg średniodystansowy, bieg sprinterski w Nowym Wiśniczu (w trakcie tego biegu będzie można pobiegać po Zamku w Nowym Wiśniczu, co będzie na pewno sporą atrakcją oraz bieg klasyczny).

Startów do wakacji jest sporo, ale nie jesteśmy finansowo podołać tak  napiętemu terminarzowi  i musimy ograniczyć uczestnictwo w niektórych imprezach”. Szkoda, tym bardziej, że w klubie pojawiło się prawie 10 nowych, młodych zawodników, a dla nich oprócz treningów bardzo ważna jest także rywalizacja.

Autor: Witold SochackiLiczba wyświetleń: 1066
2

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne