A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Erasmus+ Do Best With Waste - w Szkole Podstawowej n1 w Starej Wsi

25.05.2021
Dobiegły końca wspólne wirtualne spotkania w ramach projektu ERASMUS + przeprowadzone przez platformę Teams w Szkole Podstawowej nr 1 w Starej Wsi.
Spotkania  zainicjowała 17 maja br.dyrektor szkoły  Ewa Matras słowami:
„ Jest nam przykro, Państwa wyjazd nie doszedł do skutku i nie możemy osobiście gościć Was w naszej szkole i w naszych domach. Mam jednak nadzieję, że spotkania wirtualne także przyniosą wszystkim osobom biorącym udział w projekcie wiele korzyści.”.  
U
czniowie rozpoczęli  połączenia z  partnerami projektu tj. z ponad setką uczniów i nauczycielami z  europejskich szkół z Bułgarii, Portugalii, Rumunii, Turcji oraz Włoch.

"Wirtualne spotkanie z pięcioma szkołami z dalekich krajów bo najbliższa z nich jest w Rumunii a najdalsza w Turcji. Do tego musimy dodać 2 różnice czasów. U nas jest 11:00 w Portugalii 10:00 a w Turcji już 12:00. Polscy uczniowie uczą się hybrydowo, Tureccy w domach, Włosi i Portugalczycy, Rumunii i Bułgarzy są w szkołach."- mówi koordynator projektu Erasmus+ Maria Kita
Tematyka programu przewidywała dyskusje i wymianę opinii na temat m.in. : segregacji odpadów, uzdatniania wody, procesem badania wody pitnej.
W kolejnych dniach młodzież prowadziła wirtualne wycieczki po najpiękniejszych zakątkach swoich krajów. Uczniowie ze Starej Wsi przygotowali prezentacje dotyczącą Zakopanego, Krakowa  oraz malowniczej miejscowości, w której mieszkają - Starej Wsi."Pomimo wielu spędzonych wspólnie godzin, cały ten szalony tydzień wirtualnych spotkań bardzo szybko się zakończył. Bardzo ważne podczas tego spotkania były nasze umiejętności nawiązywania kontaktów z innymi poprzez platformę Teams oraz jej wykorzystywanie w rożnych sytuacjach. Dlatego też, bardzo dziękuję szkolnemu informatykowi i nauczycielowi, który przygotowywał ze mną to spotkanie a jest nim w naszej szkole Kinga Tomaszek. Jak zawsze wspierała nas nie tylko swoimi technicznymi umiejętnościami, ale również swoim opanowaniem, co w niektórych sytuacjach było bardzo ważne, a i nie łatwe o czym przekonali się partnerzy projektu, kiedy próbowali udostępnić swoje filmiki i prezentacje. W tym miejscu również dziękuję wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowania tego spotkania. Niejednokrotnie musieli podążać za zwariowanymi pomysłami i szalonymi wizjami tworząc prezentacje, Quizizz czy Kahoot, ale najważniejsze jest, że po raz kolejny nasza szkoła pokazała się od jak najlepszej strony innym europejskim szkołom a uczniowie po raz kolejny udowodnili mi i całej społeczności szkolnej ,że potrafią ciężko pracować przy trudnych projektach, pokazali jak są kreatywni i zdolni a przede wszystkim potwierdzili, że mam na kogo liczyć." podkreśla Maria Kita. W imieniu całej społeczności szkoły pożegnała partnerów projektu Erasmus+ Do Best With Waste  vice dyrektor szkoły Lidia Kazior: „Mam nadzieję, że program spotkań przygotowany przez naszych nauczycieli i uczniów choć w części przybliżył Wam historię, kulturę i obyczaje Polski” jednocześnie dziękuje za współprace." 

Serdecznie gratulujemy uczestnictwa w tak dużym i wymagającym projekcie całej społeczności szkolnej. Uczestnictwo w takich inicjatywach przynosi same korzyści dla młodzieży, ich rodzin a także dla samej szkoły. Chylimy czoło przed koordynatorem nie mając wątpliwości, że  kolejny Erasmus+ zagości w  SP nr 1 w Starej Wsi. Serdecznie raz jeszcze gratulujemy młodzieży i nauczycielom.
 
Zachęcamy do zapoznania się z przedsięwzięciami  w ramach projektu na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi. //spstarawies1.edupage.org/


Liczba wyświetleń: 216
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30