Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Prawie 3 miliony złotych pozyskanego dofinansowania na gminne drogi!

22.04.2021
Dziesiątki kilometrów gruntownie zmodernizowanych dróg, nowe chodniki, oświetlone przejścia dla pieszych, a przede wszystkim znaczna poprawa bezpieczeństwa – to efekt decyzji Premiera Mateusza Morawieckiego, który zatwierdził listę zadań finansowanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Samorządy z Małopolski otrzymały ogromny „zastrzyk gotówki” z pieniędzy rządowych. Realizowany program jest ogromnym impulsem rozwojowym dla regionów we wszystkich zakątkach Polski. Do naszego województwa trafiło już 287 351 281,34 zł.

Gmina Limanowa wnioskowała o środki na remonty dwóch dróg w Lipowem i Siekierczynie:

1. "Remont drogi gminnej 340500K Siekierczyna - Raszówki - Jabłoniec w km 0+000 do km 3+219 w miejscowości Siekierczyna" kwota otrzymanego dofinansowania: 1 367 450,95 zł

2. "Remont drogi gminnej 340447K Lipowe - Talagówka - Limanowa w km od 0+000 do km 2+560 (z wyłączeniem odcinka w km od 0+060 do km 0+105) w miejscowości Lipowe" kwota otrzymanego dofinansowania: 1 630 224,44 zł
 
- Dziękuję Panu Wojewodzie Małopolskiemu Łukaszowi Kmicie oraz Wicewojewodzie Józefowi Leśniakowi za kolejne tak znaczące wsparcie, przeznaczone dla samorządów z Małopolski. Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg poprawi się bezpieczeństwo oraz jakość życia na ternie gminy Limanowa - podkreśla Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut - dziękuje rządowi za wsparcie i możliwość przeznaczenia środków na infrastrukturę drogową, co skutkuje zwiększeniem komfortu dla mieszkańców gminy Limanowa. Bez tych środków nie bylibyśmy w stanie w takim stopniu spełniać oczekiwań mieszkańców naszej gminy. Warto dodać, że dofinansowanie dla gminy Limanowa to aż 70 % kosztów kwalifikowanych wnioskowanych kwot!
 
Gmina Limanowa przeprowadziła już postępowania przetargowe, dzięki czemu inwestycje już wkrótce doczekają się realizacji. Podpisano także umowy z wyłonionym wykonawcą, którym jest Przedsiębiorstwo  Drogowo – Mostowe LIMDROG Sp. z o.o. Do końca kwietnia ma nastąpić przekazanie placu budowy, a planowany termin zakończenia obu zadań wyznaczono na koniec października br.

Więcej informacji na temat RFRD możesz znaleźć TUTAJ


Liczba wyświetleń: 752
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne