Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Nowe szlaki turystyczne „VELO Limanowski” promowane na ulicach Krakowa i Warszawy

23.04.2021
16 kwietnia ruszyła kampania promująca nowopowstałe szlaki turystyczne w sercu powiatu limanowskiego. Przez okres dwóch tygodni na ulicach Warszawy i Krakowa prowadzona będzie promocja nowych tras VELO Limanowski na 40 citylightach zlokalizowanych w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

„Konsekwentnie od lat rozwijamy infrastrukturę turystyczną w powiecie limanowskim, najpierw tworząc wspólnie z samorządami Gmin Kamienica, Słopnice, Dobra trasy wokół Góry Mogielica, a w tym projekcie oddajemy dla turystów kolejne 40 km szlaków rowerowych i pieszych. Kampania reklamowa to pomysł, aby dotrzeć do większej grupy odbiorców. Zaprezentować naszą ofertę przed sezonem wakacyjnym turystom z większych aglomeracji” – informuje Starosta Limanowski Mieczysław Uryga

Dla przypomnienia maju 2021 roku kończy się realizacja projektu pn. „Rozbudowa szlaków wielofunkcyjnych wokół Góry Mogielica i szlaków łącznikowych w Gminach Limanowa, Słopnice, Kamienica i Mieście Limanowa wraz z ich połączeniem z trasą główną VeloDunajec” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

W ramach zadania powstało 24,55 km nowych tras rowerowych i szlaków pieszych oraz odnowiono 16,33 km istniejących szlaków poprzez ich oznakowanie.

W ramach projektu powstały miejsca postojowe, zaplecza informacyjno-sanitarne, parkingi w Gminach Słopnice, Kamienica, Mieście Limanowa oraz w Gminie Limanowa, które zostały wyposażone w altany / +wiaty, stanowiska dla rowerów, kosze na śmieci i tablice informacyjne. W projekcie zakupiono 20 audioprzewodników do istniejących wypożyczalni na trasach wokół Góry Mogielica. Aby monitorować ruch turystycznych na powstałych trasach zamontowano pętli do pomiaru ruchu turystycznego w miejscowościach Kamienica, Szczawa, Stara Wieś oraz Słopnice.

Projekt jest promowany za pośrednictwem wyprodukowanych materiałów promocyjnych map turystycznych ze szlakami rowerowymi i pieszymi oraz przewodników turystycznych w nakładzie po 5 tys. sztuk. Powstał także portal informacyjny www.velolimanowski.pl oraz aplikacja na system Android https://play.google.com/store/apps/details?id=io.mobiexpert.limanowa&hl=pl&gl=US


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


Liczba wyświetleń: 1178
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne