Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Konkurs plastyczny „Literatura bez granic – transgraniczne związki literackie”

14.04.2021
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza do udziału dzieci w konkursie plastycznym, w ramach mikroprojektu "Literatura bez granic - transgraniczne związki literackie". Stare księgi na swych stronicach mieszczą równie stare legendy…O Lechu, o śpiących rycerzach w Tatrach, i o słynnym Janosiku… Te właśnie legendy poznają dzieci ze Słowacji, a my?

My poznamy to, co najbliższe dla regionu Dolnego Kubina. Legenda o Jaskiniach Babiej Góry, o górach – Pilsko i Tanecznik i o Polskim królu i zbójnikach. Zapraszamy do zapoznania się z 3 legendami słowackimi a następnie do wykonania dowolną techniką plastyczną ilustracji związanej z jedną ze słowackich legend. Treść legend słowackich oraz regulamin konkursu znajdziecie poniżej.

Zapraszamy do przeniesienia się razem z magicznymi legendami w malowniczy region Dolnego Kubina…na wasze prace czekamy do 30 czerwca br. prace mogą być dostarczone osobiście lub drogą pocztową. Pytania można kierować mailowo na adres [email protected] , telefonicznie: 18 3372140.

Mikroprojekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

 źr. MBP w Limanowej

Liczba wyświetleń: 976
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne