4 miliony na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie

07.04.2021
W  ramach II naboru wniosków o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Gmina Limanowa złożyła trzy wnioski  na następujące zadania:
1) budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Pisarzowa
- Działy wraz z urządzeniami na sieci oraz instalacją zalicznikową zasilania przepompowni (wnioskowana kwota 7 559 157,00 zł);
2) budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Męcina
- Podgórze etap II wraz z urządzeniami na sieci oraz instalacją zalicznikową zasilania przepompowni (wnioskowana kwota 4 184 172,00 zł);
3)  budowa hali sportowej wraz z wyposażeniem  przy Szkole Podstawowej
nr 1 w Męcinie (wnioskowana kwota 6 500 000,00 zł).
Pragniemy poinformować, że Gmina Limanowa otrzymała kolejne środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Uzyskana kwota to 4 mln zł z przeznaczeniem na budowę  hali sportowej wraz z wyposażeniem  przy Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie.
Nowoczesna hala wyposażona będzie w  boisko umożliwiające grę w piłkę halową,  siatkówkę, koszykówkę  oraz inne dyscypliny sportowe. Obiekt wyposażony będzie w niezbędne zaplecze socjalne tj. szatnie,  sanitariaty, magazyny sprzętu sportowego oraz pomieszczenie dla nauczycieli. Planuje się również wyposażenie obiektu w trybuny mieszczące ponad 100 widzów.
Projektowaną halę będzie można dodatkowo wykorzystać do organizacji imprez środowiskowych o charakterze rekreacyjnym oraz kulturalnym. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W z wiązku z otrzymanyumi środkami na budowę nowej hali, w konsultacji z dyrekcją szkoły oraz mieszkańcami, rozważane są możliwości adaptacyjne starej sali sportowej.

Planowany termin realizacji inwestycji to wrzesień 2021 -  grudzień 2022.