Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zjadliwa grypa ptaków w Małopolsce - informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii.

25.03.2021
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje mieszkańców o wykryciu ogniska grypy ptaków w powiecie gorlickim. To pierwsze ognisko HPAI w 2021 r. na terytorium województwa małopolskiego.
Ogniska grypy ptaków zostały wykryte w dwóch gospodarstwach na terenie powiatu gorlickiego. Na miejscu ogniska grypy ptaków, działają dwa zespoły inspektorów weterynaryjnych, które wykonują przeszukania terenu w obszarze zapowietrzonym w promieniu 3 kilometrów od ogniska. Została wykonana również dezynfekcja wstępna i ostateczna kurników.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje o aktualnej sytuacji w zakresie występowania wysoce zjadliwej grypy ptaków u ptactwa dzikiego w poszczególnych państwach członkowskich UE oraz na terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Norwegii oraz Ukrainy.

Powiatowy Inspekcja Weterynaryjna przekazuje równiez istrukcję dla hodowców drobiu oraz myśliwych. 


Liczba wyświetleń: 863
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne