A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zjadliwa grypa ptaków w Małopolsce - informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii.

25.03.2021
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje mieszkańców o wykryciu ogniska grypy ptaków w powiecie gorlickim. To pierwsze ognisko HPAI w 2021 r. na terytorium województwa małopolskiego.
Ogniska grypy ptaków zostały wykryte w dwóch gospodarstwach na terenie powiatu gorlickiego. Na miejscu ogniska grypy ptaków, działają dwa zespoły inspektorów weterynaryjnych, które wykonują przeszukania terenu w obszarze zapowietrzonym w promieniu 3 kilometrów od ogniska. Została wykonana również dezynfekcja wstępna i ostateczna kurników.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje o aktualnej sytuacji w zakresie występowania wysoce zjadliwej grypy ptaków u ptactwa dzikiego w poszczególnych państwach członkowskich UE oraz na terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Norwegii oraz Ukrainy.

Powiatowy Inspekcja Weterynaryjna przekazuje równiez istrukcję dla hodowców drobiu oraz myśliwych. 


Liczba wyświetleń: 170
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30