WZNOWIENIE PRAC PRZY BUDOWIE KANALIZACJI SANITARNEJ W STAREJ WSI

18.03.2021
Szanowni Mieszkańcy, z nieukrywaną ulgą informuję, że w wyniku złożonego zażalenia, 11 marca br. otrzymaliśmy postanowienie Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego uchylające wstrzymanie robót budowlanych przy budowanej kanalizacji sanitarnej w Starej Wsi.

Jednocześnie Wojewódzki Inspektor umorzył postępowanie prowadzone w tej sprawie przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Limanowej.
Tym samym Gmina Limanowa będzie mogła wznowić wstrzymane przez Powiatowego Inspektora przedsięwzięcie i dokończyć długo oczekiwaną kanalizację sanitarną.
Nie potwierdziły się zatem informacje o rzekomej samowoli budowlanej! Gmina Limanowa jest nadal uprawniona do realizacji inwestycji na podstawie specustawy Covidowej.

Z dzisiejszej perspektywy czasu, patrząc na same pozytywne skutki zastosowania specjalnie w tym celu wprowadzonych przez rząd regulacji prawnych, jestem bardzo zadowolony i wdzięczny, że w tym trudnym czasie, dano nam odgórnie możliwość tak potrzebnego realnego przeciwdziałania negatywnym skutkom pandemii. Z tego miejsca chciałem serdecznie podziękować całemu rządowi za przygotowanie odpowiednich przepisów.

W szczególnie wdzięczny jestem Wojewódzkiemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego w Krakowie za obiektywną i wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom zarówno mieszkańców gminy, tutejszego samorządu jak i przedsiębiorców ocenę sytuacji i pozytywne rozstrzygnięcie. Myślę, że działając wspólnie w tak ważnych dla nas wszystkich sprawach można przezwyciężyć każdą trudność i złagodzić skutki wszechobecnej pandemii.

Należy mieć nadzieję, że wraz z nadchodzącą wiosną prace przy budowie kanalizacji nabiorą tempa pozwalającego nadrobić bezpowrotnie stracony czas i jak najszybciej uruchomić nową oczyszczalnię  ścieków.

Jan Skrzekut
Wójt Gminy Limanowa