VI Ogólnopolski Konkurs na Gadkę

18.03.2021
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie na Gadkę, wydarzeniu będącym częścią Miesiąca Języka Ojczystego UJ, organizowanym przez Koło Naukowe Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia (Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego).

Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych.

Udział w konkurs polega na przesłaniu pracy konkursowej w formie nagrania filmowego w postaci gwarowego niewierszowanego, oryginalnego (czyli wcześniej nieprezentowanego) monologu na zadany temat. Konkurs nie ma żadnych ograniczeń wiekowych!
W konkursie, poza nagrodami głównymi przyznanymi przez jury złożone z profesorów Wydziału Polonistyki UJ, zostaną również przyznane nagrody publiczności.

Konkurs od sześciu lat wzbudza ogromną sympatię i zainteresowanie, biorą w nim udział uczestnicy z całej Polski, a także spoza jej granic! Głosowanie na nagrodę publiczności będzie miało miejsce na facebookowej stronie Sekcji Dialektologii i Socjolingwistyki UJ.