Odważ się być Mądrym #SapereAude! - rozstrzygnięcie II Konkursu Filozoficznego

18.03.2021

Zakończyła sie II edycja Interdyscyplinarnego Konkursu Filozoficznego „#Odważ się być Mądrym#Sapere Aude!”

Młodzi, odważni zdobywcy Mądrości przygotowywali przez kilka tygodni prace naukowe, literackie, plastyczne i multimedialne w oparciu o zaleconą bibliografię i cykl czterech wykładów przeprowadzonych zdalnie przez pracowników naukowych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. W konkursie udział wzięli uczniowie od klas IV szkoły podstawowej do najstarszych szkoły średniej z wielu szkół powiatu limanowskiego.
Ze względów bezpieczeństwa uroczysta gala finałowa nie mogła odbyć się w siedzibie organizatora- I LO w Limanowej, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa filmową relację, w której wystąpili wszyscy Honorowi  Patroni Konkursu wśród nich Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, jurorzy prezentujący wyniki zmagań konkursowych oraz organizatorzy.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy dobrych lokat oraz chęci uczestnictwa a nauczycielom, organizatorom sprawnego przebiegu przedsięwzięcia.
 Zapraszamy do obejrzenia!

Idea konkursu jest owocem utrzymywanej od wielu lat pozycji lidera edukacji filozoficznej wśród szkół powiatu limanowskiego przez I LO im. Władysława Orkana.

Konkurs ma na celu rozwijanie samodzielnego, kreatywnego myślenia uczniów, formowanie ich wrażliwości poznawczej oraz moralnej, motywowanie do ciężkiej pracy i rozwoju osobistego oraz wspieranie utalentowanych młodych ludzi z Limanowszczyzny.