A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Odważ się być Mądrym #SapereAude! - rozstrzygnięcie II Konkursu Filozoficznego

18.03.2021
 
Zakończyła sie II edycja Interdyscyplinarnego Konkursu Filozoficznego „#Odważ się być Mądrym#Sapere Aude!”


Młodzi, odważni zdobywcy Mądrości przygotowywali przez kilka tygodni prace naukowe, literackie, plastyczne i multimedialne w oparciu o zaleconą bibliografię i cykl czterech wykładów przeprowadzonych zdalnie przez pracowników naukowych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. W konkursie udział wzięli uczniowie od klas IV szkoły podstawowej do najstarszych szkoły średniej z wielu szkół powiatu limanowskiego.
Ze względów bezpieczeństwa uroczysta gala finałowa nie mogła odbyć się w siedzibie organizatora- I LO w Limanowej, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa filmową relację, w której wystąpili wszyscy Honorowi  Patroni Konkursu wśród nich Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, jurorzy prezentujący wyniki zmagań konkursowych oraz organizatorzy. 
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy dobrych lokat oraz chęci uczestnictwa a nauczycielom, organizatorom sprawnego przebiegu przedsięwzięcia.
 Zapraszamy do obejrzenia!

https://www.youtube.com/watch?v=1YUNtKpsTl4

Idea konkursu jest owocem utrzymywanej od wielu lat pozycji lidera edukacji filozoficznej wśród szkół powiatu limanowskiego przez I LO im. Władysława Orkana.

Konkurs ma na celu rozwijanie samodzielnego, kreatywnego myślenia uczniów, formowanie ich wrażliwości poznawczej oraz moralnej, motywowanie do ciężkiej pracy i rozwoju osobistego oraz wspieranie utalentowanych młodych ludzi z Limanowszczyzny.

Liczba wyświetleń: 287
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30