Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Nowa aplikacja eDO App pozwala zdalnie podpisać umowę z PGNiG

08.03.2021
Dzięki współpracy PGNiG Obrót Detaliczny z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych posiadacze e-dowodów mogą całkowicie zdalnie zawrzeć umowę na dostawy gazu ziemnego. Pomoże w tym nowa aplikacja eDO App. To kolejna funkcjonalność kanałów cyfrowych PGNiG, które w 2020 roku biły rekordy popularności. Sama liczba umów obsługiwanych przez elektroniczne Biuro Obsługi Klienta, przekroczyła 2 mln, a liczba płatności online wzrosła
o ponad 200 proc. względem 2019 roku.

Klienci mogą już podpisywać nowe umowy z PGNiG Obrót Detaliczny za pośrednictwem eDO App. Wystarczy, że skorzystają z dowodu z warstwą elektroniczną i smartfona z NFC,
na którym zainstalują bezpłatną aplikację i potwierdzą w niej swoje dane przy zawarciu umowy na dostawę gazu. Zaawansowane zabezpieczenia kryptograficzne zawarte w e-dowodzie oraz potwierdzanie operacji indywidualnym kodem PIN zagwarantują najwyższe bezpieczeństwo dokonywanej operacji.
– Naszym priorytetem jest podnoszenie standardu usług i ich dostępności. Teraz, przy współpracy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, dajemy kolejną płaszczyznę komunikacji w segmencie B2C, dzięki której można z nami zawrzeć umowę w sposób zdalny, bazując na najlepszych rozwiązaniach technologicznych, przy okazji zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa – mówi Henryk Mucha, Prezes PGNiG Obrót Detaliczny.
Współpraca z PWPW to kolejny krok PGNiG w kierunku jak najbardziej kompleksowej zdalnej obsługi klientów. W 2020 roku obostrzenia związane z pandemią przełożyły się na 44-proc. wzrost liczby umów obsługiwanych za pośrednictwem elektronicznego Biura Obsługi Klienta. Na platformie eBOK, która obsługuje ponad 2 mln klientów PGNiG w całej Polsce, przybyło
w ubiegłym roku blisko 660 tysięcy nowych umów. Dużą popularnością cieszy się również aplikacja mobilna, która od dłuższego czasu utrzymuje status najpopularniejszego i najlepiej ocenianego programu w branży energetycznej. Do końca grudnia ub. roku została pobrana ponad 1,6 mln razy, co oznacza wzrost aż o 124 proc. w porównaniu z 2019 rokiem.
– Sprawna obsługa ponad 7 mln naszych Klientów to duże wyzwanie zwłaszcza w czasie szeregu ograniczeń związanych z epidemią. W 2020 roku podpisaliśmy ponad 62 tysiące umów online, czyli 45-krotnie więcej niż rok wcześniej. Inwestycje w cyfrowe kanały obsługi to działanie przemyślane i zrealizowane w ramach strategii operacyjnej spółki na lata 2017-2020 – dodaje Henryk Mucha.
Zwiększa się również troska klientów o środowisko naturalne. W 2020 roku liczba umów
z EKOfakturą wzrosła prawie dwukrotnie i obecnie wynosi blisko 1,4 mln. Bardzo dużą popularnością cieszyły się również płatności on-line. Tylko w 2020 roku klienci PGNiG dokonali blisko 3,3 mln tego rodzaju płatności, co oznacza wzrost o 208 proc. w skali roku. Dzięki tej usłudze klienci nie muszą pamiętać o konieczności każdorazowego opłacania otrzymanych faktur. Wystarczy jednorazowo wyrazić zgodę na obciążanie rachunku bankowego, a każda płatność za gaz czy energię elektryczną odbędzie się na czas.


Liczba wyświetleń: 838
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne