Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI W BIEGU NA ORIENTACJĘ - WIELICZKA / NAWOJOWA GÓRA

21.03.2021
Weekend 20-21 marca 2021r. to udział prawie 20-osobowej kadry klubu „Patria” Młynne w Mistrzostwach Małopolski w średniodystansowym i klasycznym biegu na orientację. Zawody te odbyły się w okolicach Wieliczki i w Nawojowej Górze.
Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego " PATRIA" Młynne  spisali się znakomicie, o czym świadczy sporo medali ich reprezentantów. Prezes Klubu Witold Sochacki nie kryje zadowolenie z wyniku podopiecznych "Jestem dumny ze wszystkich , bo pogoda nas nie rozpieszczała. Był deszcz i śnieg, porywisty wiatr, ale przy takich wynikach zawodników w ogóle nie zwracałem uwagi na aurę."

W biegu średniodystansowym złote medale zdobyli:
Sara Duplak(KM10N), Antoni Bałaziński (M12) oraz Oskar Mordarski (M12-14B).
Srebro wywalczyli: Maksymilian Król(KM12-14B), Bartłomiej Zelek (M10), a z brązowymi medalami z pierwszego dnia rywalizacji do domu wrócili: Krystian Król(KM10N), Antoni Juszczak (KM12-14B) oraz Anna Juszczak (K10).
O włos od medalu Dawid Kurnyta, który w kat. M12 zajął 4 miejsce.
Drugiego dnia zawodnicy przenieśli się do Nawojowej Góry, gdzie w iście zimowej scenerii rozegrany został bieg klasyczny.
Trzy złote medale zawodników UKS  Patria Młynne stały się udziałem: Zuzanny Adamczyk (KM10N), Oskara Mordarskiego (KM12-14B) oraz Antoniego Bałazińskiego (M12). Srebro dla Krystiana Króla (KM12-14B), a brąz zdobyli: Julita Mordarska (K10) oraz Antoni Juszczak (KM12-14B).
4 miejsce wywalczyły: Sara Duplak(KM10N) oraz Klaudia Rączkowska (OPEN). Na wysokim 5 miejscu uplasowała się debiutantka Ola Kurnyta (KM10N).

"Podziękowania za dofinansowanie działalności naszego Klubu dla Gminy Limanowa oraz firmy "Indeco" Piotra Wilczka. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu  dla rodziców zawodników naszego klubu. Trenujemy solidnie dalej, a 10 kwietnia wyruszamy na Podkarpacie. W Przeworsku odbędzie się Puchar Podkarpacia. Tydzień później najlepsi młodzicy i juniorki wyruszają do Szklarskiej Poręby na Międzynarodowe Zawody w BnO - "Izery Cup".- informuje Witold Sochacki

Liczba wyświetleń: 1070
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne