Dzień Kobiet z Gminną Biblioteką Publiczną w Starej Wsi

08.03.2021
Święto ,,Dnia Kobiet” ma długą historię. Niektórzy historycy uważają, że początki święta kobiet sięgają aż zamierzchłych czasów starożytnego Rzymu i wiążą się z przypadającym na koniec marca świętem Matronalii. Święto przypadało na pierwszy tydzień marca i związane było z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. W tych dniach mężczyźni obdarowywali kobiety prezentami. Obecnie Dzień Kobiet obchodzony jest w kilkudziesięciu krajach świata m.in. w Albanii, Białorusi, na Ukrainie, w Rumunii, Rosji, Wietnamie, Zambii, we Włoszech, Laosie, Brazylii, na Kubie i wielu innych krajach. W większości tych państw Dzień Kobiet wygląda podobnie jak w Polsce. Kobiety dostają życzenia, kwiaty i różne upominki. Jakkolwiek byłaby geneza tego święta, Dzień Kobiet to doskonała okazja, by drobnym gestem sprawić przyjemność płci pięknej. Z tej okazji, Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi przygotowała mały upominek.
Proszę przyjmijcie go, wraz z najlepszymi życzeniami.