A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dzień Kobiet z Gminną Biblioteką Publiczną w Starej Wsi

08.03.2021
Święto ,,Dnia Kobiet” ma długą historię. Niektórzy historycy uważają, że początki święta kobiet sięgają aż zamierzchłych czasów starożytnego Rzymu i wiążą się z przypadającym na koniec marca świętem Matronalii. Święto przypadało na pierwszy tydzień marca i związane było z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. W tych dniach mężczyźni obdarowywali kobiety prezentami. Obecnie Dzień Kobiet obchodzony jest w kilkudziesięciu krajach świata m.in. w Albanii, Białorusi, na Ukrainie, w Rumunii, Rosji, Wietnamie, Zambii, we Włoszech, Laosie, Brazylii, na Kubie i wielu innych krajach. W większości tych państw Dzień Kobiet wygląda podobnie jak w Polsce. Kobiety dostają życzenia, kwiaty i różne upominki. Jakkolwiek byłaby geneza tego święta, Dzień Kobiet to doskonała okazja, by drobnym gestem sprawić przyjemność płci pięknej. Z tej okazji, Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi przygotowała mały upominek.
Proszę przyjmijcie go, wraz z najlepszymi życzeniami.

http://youtu.be/-_dx4s2_qI8


Liczba wyświetleń: 276
2

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30