Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

8 milionów dla gminy Limanowa z rządowego wsparcia dla gmin górskich!

26.03.2021

Pod koniec roku 2020 informowaliśmy o dofinansowaniu w kwocie ponad 5 milionów zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na  zadania związane z budową sieci kanalizacyjnej w Sowlinach, a dziś mamy kolejne dobre wieści – w kontynuacji tego programu dla gmin górskich, wniosek Gminy Limanowa został pozytywnie rozpatrzony i gminny budżet zasili dofinansowanie opiewające na ponad 8 milionów złotych!

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listę zadań dofinasowanych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – wsparcie gmin górskich. Wśród największych beneficjentów rządowego wsparcia,  znalazła się  Gmina Limanowa, która otrzymała ponad 8 milionów złotych
(8 076 119,76 zł).


- Z wielką radością przyjęliśmy informację o kolejnych konkretnych środkach, jakie udało nam się pozyskać dzięki wsparciu Rządu Mateusza Morawieckiego. 8 milionów to maksymalne dofinansowanie o jakie mogliśmy się ubiegać i cieszę się, że taka kwota została przyznana Gminie Limanowa.  Zgodnie z przedstawionym algorytmem Gmina Limanowa  z pierwszej części mogliśmy wnioskować o maksymalną kwotę, czyli 8 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na budowę sieci kanalizacji sanitarnej obejmującą swym zakresem wsie Koszary, Łososina Górna, Walowa Góra, Bałażówka w naszej gminie oraz fragment miasta Limanowa . W przypadku drugiego instrumentu, pozyskane środki w wysokości  76 119,76 zł zostaną przeznaczone na pomoc dla przedsiębiorców – przez 3 miesiące (styczeń, luty, marzec) możliwe będzie zwolnienie z podatków osób prowadzących działalność w branży hotelarsko-turystycznej (podatek zostanie sfinansowany w 80% z funduszu gmin górskich, a pozostałe 20% pokryje z własnych środków gmina.-  mówi Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa

Zgodnie uchwałą nr 102 Rady Ministrów z 23 lipca 2020 r. w sprawie wsparcia na realizację zadań inwestycyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego, gminy z województwa małopolskiego (wskazane w załączniku do uchwały) mogły składać wnioski o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z przeznaczeniem na zakupy inwestycyjne lub inwestycje w ogólnodostępną infrastrukturę turystyczną oraz w infrastrukturę komunalną związaną z usługami turystycznymi.


Liczba wyświetleń: 892
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne