A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

43. Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY

25.03.2021
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu serdecznie zaprasza orkiestry dęte do udziału w kolejnej edycji Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY 2021.
 
Tegoroczna edycja 43. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY realizowana jest w formule konkursu oraz przeglądu i obejmuje: kwalifikacje do Finału na podstawie nagrań audiowizualnych, prezentację zakwalifikowanych orkiestr na scenie plenerowej w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu, ocenę Komisji Artystycznej, koncert laureatów.
 
Festiwal ECHO TROMBITY jest dorocznym spotkaniem konkursowym najlepszych orkiestr dętych województwa małopolskiego. Jest jedną z najbardziej prestiżowych i największych cyklicznych imprez amatorskiego ruchu muzycznego. Głównym celem Festiwalu jest promocja i podniesie poziomu artystycznego amatorskich orkiestr dętych poprzez umożliwienie im prezentacji aktualnych osiągnięć, stworzenie okazji do konfrontacji i wymiany doświadczeń, doskonalenie warsztatu muzycznego, inspirowanie do poszukiwań repertuarowych.
 
Warunkiem udziału w 43. edycji Festiwalu ECHO TROMBITY jest dostarczenie do MCK SOKÓŁ do dnia 23 maja 2021 r.:
-materiału filmowego zawierającego 3 utwory - zgodnego z regulaminem,
-prawidłowo uzupełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia.
 
Zgłoszone orkiestry zostaną ocenione przez komisję artystyczną powołaną przez organizatora, która zakwalifikuje najlepsze prezentacje do udziału w 43. Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w dniach 23-25 czerwca 2021 r. w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.
 
O zakwalifikowaniu do spotkania finałowego orkiestry zostaną poinformowane najpóźniej do dnia 31 maja 2021 r.
 
Każda prezentująca się na spotkaniu finałowym orkiestra będzie oceniana przez Komisję Artystyczną, która przyzna: Grand Prix, miejsca oraz nagrody i wyróżnienia specjalne w następujących kategoriach:
-orkiestry OSP
-orkiestry parafialne
-orkiestry działające przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych oraz orkiestry zakładowe
-big bandy i orkiestry rozrywkowe.
 
Zwieńczeniem Festiwalu będzie zorganizowany 25 września 2021 r. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu galowy koncert laureatów połączony z uroczystym wręczeniem nagród.
 
Przebieg tegorocznej edycji Festiwalu ECHO TROMBITY odpowiada na potrzebę realizacji wydarzeń kulturalnych z zachowaniem procedur bezpieczeństwa w trakcie epidemii koronawirusa SARS CoV-2. W związku z tym zastrzegamy prawo modyfikacji założeń regulaminowych i warunków realizacji Festiwalu - zwłaszcza w przypadku konieczności dostosowania się do aktualnej sytuacji epidemicznej i wprowadzonych odgórnych obostrzeń i zakazów. W przypadku braku możliwości przeprowadzenia wydarzenia w wersji stacjonarnej na żywo - zastrzegamy możliwość ostatecznego rozstrzygnięcia Festiwalu i rozdysponowania nagród na podstawie nagrań nadesłanych na etapie kwalifikacji.


Liczba wyświetleń: 163
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30