Kolejny sukces grupy kolędniczej ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siekierczynie

17.02.2021
W dniach 26 listopada - 27 stycznia zostały przeprowadzone w formule online 24.Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE.
Jury w składzie: Maria Danuta Cetera – etnograf i przewodnicząca komisji,
dr Bożena Lewandowska – etnomuzykolog,
Benedykt Kafel – etnograf,
Jadwiga Adamczyk – muzyk / MCK SOKOŁ
 oraz Marta Smólczyńska – etnolog / MCK SOKÓŁ,
wyłoniło zwycięzców spośród nadesłanych 32 konkursowych wystąpień.
W kategorii grup dziecięcych  w 24.Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE a grupa kolędnicza  - Z SZOPKĄ z Siekierczyny zdobyła  II miejsce i nagrodę  pieniężną w wysokości 400,00 zł .
PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE na trwałe wpisało się w kalendarz najważniejszych dorocznych imprez folklorystycznych, mających na celu kultywowanie i upowszechnianie ludowych tradycji kolędniczych.  Nadmieniamy że dzieci i młodzież z Siekierczyny prawi przyzwyczaiły nas do świecenia triumfów na tym ogólnopolskim przeglądzie. Nieprzerwalnie od wielu lat wiodą prym na tym festiwalu.
Dzieci przygotowały:  Monika Płachta i  Wioleta Setlak-Wojtas, którym serdecznie dziękujemy za włożony trud i poświęcony czas, a  uczestnikom czyli Grupie kolędniczej – Z SZOPKĄ w składzie: Tomasz Smaga, Michał Pałka,Fabian Daniel, Jakub Szewczyk gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!