02.02.2021
Kolejny etap modernizacji istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz – uzgodnienie projektów budowlanych obiektów inżynieryjnych i obiektów inżynierskich zlokalizowanych na terenie Gminy Limanowa.

Szanowni mieszkańcy,  29 stycznia 2021 roku konsorcjum firm realizujące prace projektowe dla PKP PLK S.A. dotyczące modernizacji linii kolejowej nr 104, zwróciło się do Urzędu Gminy Limanowa o uzgodnienie projektów budowlanych obiektów inżynieryjnych i obiektów inżynierskich zlokalizowanych w: Mordarce, Pisarzowej, Męcinie i Kłodnem.

Do akceptacji przedstawiono nam szczegółowe rozwiązania dotyczące następujących obiektów: wiadukt kolejowy km 49+721, wiadukt kolejowy km 54+191, most kolejowy km 54+837, wiadukt kolejowy km 55+269, most kolejowy km 56+151, wiadukt kolejowy km 56+272, most kolejowy km 57+147, most kolejowy km 58+077, wiadukt kolejowy km 58+376, wiadukt drogowy km 54+637, wiadukt drogowy km 55+752, wiadukt drogowy km 56+641, wiadukt drogowy km 57+324, most drogowy km 0+020.

Niestety nie mamy zgody na opublikowanie na naszej stronie internetowej przedstawionych szczegółowych rozwiązań, jednak istnieje możliwość zapoznania się z opracowaną dokumentacją w urzędzie gminy.

W razie chęci zapoznania się z dokumentacją projektową dotyczącą wymienionych powyżej obiektów, informujemy, że jest ona dostępna do wglądu u Zastępcy Wójta Gminy Limanowa lub u Sekretarza Gminy Limanowa. W razie niemożności dotarcia do urzędu, podstawowe informacje można również uzyskać u Radnych i Sołtysów którzy zostali zapoznani z przedłożoną dokumentacją.

Z uwagi na wiążące nas terminy uzgadniania dokumentacji, ewentualne wnioski czy spostrzeżenia proszę zgłaszać jak najszybciej (najlepiej do 12 lutego bieżącego roku).