A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

DROGA DO KRAJOWEGO CERTYFIKATU „SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE” ZAKOŃCZONA SUKCESEM

01.02.2021
 
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi dostąpiła ogromnego zaszczytu otrzymania Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane placówce przez Ministra Edukacji Narodowej, Przemysława Czarnka, na podstawie rekomendacji udzielonej przez Centralną Kapitułę Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie działającą przy Ośrodku Rozwoju Edukacji  w Warszawie.
To pierwsza szkoła w Gminie Limanowa, która może poszczycić się takim certyfikatem. Przyznanie go jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy. Nadany tytuł potwierdza, że w szkole przeprowadzono szereg dobrych działań, które warto zauważyć, docenić i kontynuować.

Szkolny koordynator projektu Małgorzata Opiela dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu: dyrekcji, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym, uczniom, rodzicom, zaprzyjaźnionym szkołom oraz organizacjom i fundacjom współpracującym ze szkołą.
W szkole  i jej otoczeniu  już od wielu lat  kształtuje  sie przyjazny klimat poprzez różnorodne działania prozdrowotne. Dotyczą one nie tylko zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, poczucia bezpieczeństwa, ale również zdrowia psychicznego. Podejmowane są działania, przedsięwzięcia, które mają na celu budowanie dobrego samopoczucia i zadowolenia z życia.

" Udało się osiągnąć sukces! Niezmiernie nas to cieszy i jest motywacją do dalszych działań , którym cały czas będzie przyświecać myśl patrona szkoły, ks. Stanisława Konarskiego: „Natura nałożyła na każdego człowieka jako obowiązek staranie o własne zdrowie".  - podkreśla koordynator projektu Małgorzata Opiela.

Serdecznie gratulujemy!Liczba wyświetleń: 140
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30