A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wyniki I Gminnego Konkursu Plastycznego „Na choince ozdób wiele"

29.01.2021
 
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, z którym związane jest wiele tradycji pielęgnowanych w naszym regionie z wielką starannością. Dzieci od najmłodszych lat zaznajamiane są z pięknymi zwyczajami takimi jak wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem, potrawy wigilijne czy sianko pod obrusem. Jednym z nich jest także wykonywanie ozdób choinkowych, które później są wspaniałą ozdobą na świątecznych drzewkach w wielu domach. W nawiązaniu do tego wspaniałego zwyczaju z inicjatywy jednego z nauczycieli oddziału przedszkolnego – pani Karoliny Knapik, 20 stycznia 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu odbył się I Gminny Konkurs Plastyczny pt. Na choince ozdób wiele, który został objęty honorowym patronatem przez Wójta Gminy Limanowa – pana Jana Skrzekuta. Był on skierowany  do dzieci w wieku przedszkolnym uczęszczających do oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Limanowa. Prace wykonane przez dzieci, które zostały zgłoszone do udziału w konkursie odznaczały się kreatywnością, a także wielorakością stosowanych materiałów plastycznych.  Komisja konkursowa w składzie:  Beata Rozum, Dorota Gąsiorek oraz Natalia Wątroba, oceniała prace konkursowe w dwóch kategoriach wiekowych 3-4-latki oraz 5-6-latki, biorąc pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematem, wkład pracy dziecka, pomysłowość, różnorodność zastosowanych materiałów oraz estetyka wykonania pracy.
 
W kategorii 3-4-latków:I miejsce: Alan Gąsiorek – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie; opiekun:   Beata Zięba
II miejsce: Weronika Jordan Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce, opiekun:  Klaudia Matysiak - Bieda
III miejsce: Milena Gąsiorek – Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu; opiekun: Karolina Knapik
Wyróżnienie: Zuzanna Bubula – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie; opiekun: Katarzyna Kwit

W kategorii 5-6-latków:I miejsce: Zuzanna Kozdroń – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce; opiekun:  Sylwia TątaI miejsce ex aequo  Amelia Czachurska – Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu; opiekun: Karolina Knapik
II miejsce:  Julia Woźniak – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Konstytucji 3-go Maja w Męcinie; opiekun: Agnieszka Bednarek
III miejsce: Lena Gąsiorek – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie; opiekun: Beata Ryś
Wyróżnienie: Milena Janik – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie; opiekun: Renata Bulanda
 Amelia Chlipała – Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu; opiekun: Karolina Knapik
 
Dziękujemy za ufundowanie nagród i dyplomów Wójtowi Gminy Limanowa oraz Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu.
Wszystkim przedszkolakom oraz nauczycielom przygotowującym dzieci do wzięcia udziału w konkursie bardzo dziękujemy i gratulujemy!    
Nagrody i dyplomy będą do odbioru w Gminnym Zespole Obsługi Szkół w Limanowej.    
                                          
Karolina Knapik

Liczba wyświetleń: 204
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30