Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

W Kaninie i Wysokiem powstały punkty widokowo-wypoczynkowe

14.01.2021
Dzięki realizacji projektu przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Limanowskiego w miejscowościach Kanina i Wysokie wykonane zostały punkty widokowo-wypoczynkowe. Projekt pn. Zwiększenie atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Powiatu Limanowskiego poprzez zagospodarowanie turystyczne punktów widokowych i wypoczynkowych sfinansowany został ze środków budżetu Województwa Małopolskiego, a gmina Limanowa użyczyła teren pod realizację inwestycji.

Punkty widokowo wypoczynkowe odebrane zostały przez Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta  i Limanowskiego Starostę Mieczysława Urygę.W ramach prac w Kaninie:  przygotowano teren pod inwestycję niwelując teren, wykonano utwardzenie terenu o powierzchni 300 m2, wybudowano wiatę o wymiarach 7m x 3,70m z podłożem wewnątrz wiaty, wyposażono wiatę w ławostół, tablicę informacyjną, w stojak na rowery i kosz na śmieci.

W ramach prac w Wysokiem:  przygotowano teren pod inwestycję niwelując teren, wykonano utwardzenie terenu wraz z dojściem do wiaty, wybudowano wiatę o wymiarach 7m x 3,70m z podłożem wewnątrz wiaty, wyposażono wiatę w ławostół, tablicę informacyjną, w stojak na rowery i kosz na śmieci, wykonano ogrodzenie terenu.Inwestycje realizowała firma Usługi Ogólnobudowlane Jana Wojtasa z Siekierczyny. Umieszczone na miejscu tablice informacyjne zawierające panoramę z Kaniny i  z Wysokiego z oznaczeniem szczytów wykonane zostały przez Rafała Ociepkę, natomiast podkład mapowy i opis atrakcji wykonało wydawnictwo Compass z Krakowa.

Podobne punkty wypoczynkowo – widokowe w ramach projektu LOT powstały także w Zalesiu i Szczawie. Środki na realizację projektu w kwocie 297 tys. zł, przy 100% dofinansowaniu zadań pozyskano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
 
/fot.:powiat limanowski/

Liczba wyświetleń: 1897
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne