Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Rozbudowa infrastruktury turystycznej tematem spotkania Forum Gmin Beskidu Wyspowego

22.01.2021
 
19 stycznia Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut uczestniczył w posiedzeniu Forum Gmin Beskidu. Podczas spotkania zatwierdzony został program XII edycji akcji Odkryj Beskid Wyspowy oraz szeroko omawiany był temat wsparcia dla gmin położonych na terenach górskich.
 
W spotkaniu na zaproszenie  Czesław Szynalika - inicjatora i pomysłodawcy akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" uczestniczył  Andrzej Gut-Mostowy - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, który przedstawił program wsparcia inwestycji turystycznych adresowany do samorządów górskich w ramach tarczy antykryzysowej, z którego  sfinansować lub dofinansować można będzie zadania związane z powstaniem ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej, a także infrastruktury komunalnej związanej z usługami turystycznymi. Andrzej Gut-Mostowy z zainteresowaniem odniósł się do projektu rozbudowy infrastruktury turystycznej Głównego Szlaku Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy", gdzie planuje się rozbudowę infrastruktury turystycznej m.in. budowę wież widokowych, bacówek, wiat turystycznych, ławo-stołów, tablic z mapami i drogowskazów, ścieżek przyrodniczo-edukacyjnych i parkingów.
 
W posiedzeniu przedstawicieli 21 samorządów z terenu pięciu powiatów woj. małopolskiego tworzących Forum Gmin Beskidu Wyspowego brała także udział Anna Salomończyk-Mochel - Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, przedstawiając temat związany z Bonem Turystycznym realizowanym przez Polską Organizację Turystyczną. 
 
Podczas narady omówiono i ostatecznie zatwierdzono program tegorocznej XII edycji akcji "Odkryj Beskid Wyspowy", w ramach której Gmina Limanowa będzie organizatorem VIII Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”, który odbędzie się  w dniu 1 sierpnia w Pisarzowej oraz wyjścia turystów na górę Jaworz  w dniu 5 września.


 
 

Liczba wyświetleń: 1988
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne