Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Promesa na kwotę 5 mln złotych na kanalizację w Sowlinach odebrana

14.01.2021
12 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Limanowej Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut odebrał z rąk I Wicewojewody Małopolskiego Józefa Leśniaka czek o wartości 5 milionów złotych na inwestycję związaną z budową kanalizacji w Sowlinach. Środki na wykonanie zadania pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Uroczyste przekazanie symbolicznych czeków dla samorządów z Limanowszczyzny w ramach drugiego naboru Rządowego miało miejsce w Starostwie Powiatowym w Limanowej.

 
W spotkaniu oprócz włodarzy limanowskich samorządów i władz powiatu wzięli również udział Posłowie na Sejm RP Anna Paluch i Wiesław Janczyk.
 
Przekazana gminie Limanowa pula środków w wysokości 5 milionów złotych to bezzwrotna pomoc finansowa pochodząca z funduszu COVID-19. Budowa kanalizacji sanitarnej w Sowlinach wybrana została do realizacji w ramach środków pochodzących z Funduszu ze względu na spełnienie ściśle określonych kryteriów, w które wpisała się inwestycja. Zadanie przewiduje budowę około 25 km sieci kanalizacji sanitarnej obsługującej około 200 budynków na terenie Sowlin, Łososiny Górnej, Młynnego i Limanowej, a zaplanowano je do realizacji w okresie od września 2021 r. do grudnia 2022 r. Budowana sieć kanalizacyjna włączona zostanie do oczyszczalni ścieków w Młynnem. Przed planowanym rozpoczęciem prac przygotowana zostanie koncepcja umożliwiająca rezygnację z zaprojektowanej dużej pompowni ścieków (przy granicy miasta i gminy) i poprowadzenie głównego kolektora grawitacyjnie w końcowym jego odcinku. Jeśli zmianę uda się wprowadzić, przedsięwzięcie wykonane zostanie oszczędniej i trwalej.
 
W ramach drugiego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oprócz gminy Limanowa wsparcie otrzymał także  powiat limanowski oraz gminy: Słopnice, Laskowa, Łukowica, Dobra, Tymbark i miasto Mszana Dolna. Łączna kwota wsparcia dla samorządów z Limanowszczyzny wynosi 21 mln zł.


/fot.: powiat limanowski/

Liczba wyświetleń: 949
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne