Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Informacja ws. transportu do punktów szczepień przeciw COVID-19

26.01.2021
Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat, natomiast  od 22 stycznia rozpocznie się rejestracja kolejnej grupy, tj. osób powyżej 70. roku życia. Od 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych osób z powyższych grup wiekowych. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.
 
Rejestracji na szczepienie pacjent może dokonać:
  1. Poprzez całodobową bezpłatną infolinię NFZ o numerze 989. Do zapisu jest potrzebny numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który zostanie przesłane potwierdzenie umówienia wizyty na szczepienie, a także, na dzień przed terminami obu szczepień, przypomnienie o terminie szczepienia.  Rejestracji można dokonać osobiście bądź poprzez osobę bliską. Podczas rejestracji zostanie uzgodniony termin oraz miejsce szczepienia.  
  2. Poprzez kontakt z wybranym punktem szczepień. Na terenie naszej gminy do wykonywania szczepień została wyznaczona placówka medyczna tj. Elżbieta Makulec-Ryś Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Praktyka Lekarza Rodzinnego" w Nowym Rybiu, tel. 18 332-21-11 .Wykaz aktualnych punktów szczepień znajduje się pod linkiem https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
  3. Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na portalu https://pacjent.gov.pl/
 
Na samorządy został nałożony obowiązek zapewnienia transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień (np. osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi, czy osoby które z racji wieku nie mają możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).
W celu realizacji tego zadania - zbierania zapotrzebowania na dowóz, w Urzędzie Gminy, został wyznaczony gminny koordynator ds.  szczepień. Jest nim Sekretarz Gminy Limanowa - Marek Ziaja.  
 
Informacji w sprawie dowozów do punktów szczepień można będzie zasięgać pod nr tel.: 18 263-00-49, 18 263-00-45 lub 502 213 990 w godzinach pracy Urzędu Gminy Limanowa (od godz.7.30 do godz.15.30)

WAŻNE! 
Aby skorzystać z usługi transportowej wymagana jest znajomość miejsca i terminu szczepienia, po wcześniejszym zarejestrowaniu się w Narodowym Programie Szczepień.
 
Więcej informacji na temat Narodowego Programu Szczepień mogą uzyskać Państwo na stronie www.gov.pl.


                                                                                                                          Wójt Gminy Limanowa
                                                                                                                                 Jan Skrzekut


W załączniku poniżej - Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.


Liczba wyświetleń: 1731
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne