Zmodernizowano 5 odcinków dróg gminnych na długości prawie 2,5 km

04.12.2020
Dobiegła końca realizacja pięciu zadań drogowych wykonywanych w ramach II etapu modernizacji  dróg  na terenie Gminy Limanowa. Prace wykonano na blisko 2,5 kilometrach dróg (2462 metrów).  Inwestycje polegały na wymianie uszkodzonej nawierzchni dróg, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa oraz podniesie komfort użytkowania jezdni.

Modernizacją objęto następujące odcinki dróg:

- drogę Kłodne do Szkoły - na odcinku o dł. 142 metry. Wartość zadania 58.546,77 zł

- drogę Młynne Padoły - na odcinku o dł.  280 metrów. Wartość zadania 63.991,98 zł

- drogę Pisarzowa "Smoleniówka" - na odcinku o dł.  675 metrów. Wartość zadania 159.446,59 zł

Wykonawca powyższych trzech odcinków dróg: Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe LIMDROG Sp. z o. o.

- drogę Nowe Rybie od Krzyża - na odcinku o dł.  785 metrów. Wartość zadania 183.313,10 zł

- drogę Koszary "Gizówka" - na odcinku o dł.  580 metrów. Wartość zadania 118.439,78 zł

Wykonawca powyższych dwóch odcinków dróg: Firma Handlowo- Usługowa KADBUD Kazimierz Dudzik z Mszany Dolnej.

Łączna wartość wykonanych prac drogowych to 583.738,22 złotych.

W odbiorze inwestycji uczestniczyły władze gminy Limanowa: Wójt Jan Skrzekut, Wicewójt Wojciech Pazdan oraz Kierownik Wydziału Inwestycji  i Funduszy Europejskich Stanisław Piegza. Na drodze wykonanej w Nowym Rybiu obecni byli także Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński i sołtys wsi Jan Myszka, w Pisarzowej na "Smoleniówce" - radni Antoni Frączek i Andrzej Malinowski, w Kłodnem - radni Władysław Lachor i Rafał Woźniak, w Młynnem - radni Daniel Łącki Leszek Twaróg, którzy wraz z radnymi Zuzanną Kolawa i Stanisławem Sajdakiem brali także udział w odbiorze drogi Koszary "Gizówka".

Wszystkie zadania drogowe odebrane zostały w obecności inspektora nadzoru Janusza Liptaka oraz przedstawicieli Wykonawcy inwestycji.

Niebawem zakończy się modernizacja drogi Mordarka do Lisa na odcinku o długości blisko 0.5 km (463 m), którą realizuje Firma ZIBUD Sp. z o. o. Sp. k., z Kamienicy. Wartość zadania to 129.210,79 zł.