OSP Męcina doposażona w nowe mundury bojowe i sprzęt ratowniczy

04.12.2020
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Męcinie zasilona została w nowy sprzęt ratowniczy oraz umundurowanie bojowe dla strażaków ratowników. Zakup sprzętu oraz mundurów bojowych sfinansowano ze środków pochodzących z Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych w ramach zadania pn. Dofinansowanie zakupu sprzętu i  wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, przy udziale finansowym gminy Limanowa i  OSP Męcina.

Ochotnicza Straż Pożarna w Męcinie wyposażona została  w parawan ochronny, trzy drabiny przenośne, dwie podpory stabilizujące, pięć par specjalnego obuwia strażackiego oraz dziesięć kompletów ubrań specjalnych - mundurów bojowych.

Łączny koszt zakupu nowego umundurowania i sprzętu ratowniczego wyniósł 48.819,15 zł. Kwota 24.275,00 zł pochodzi z dotacji pozyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, 15.000,00 zł przekazała gmina Limanowa, a resztę środków pokryła sama jednostka OSP.