Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Znamy wyniki Limanowskej Słazy - Starowiejski Hyr zdobywcą pierwszych nagród !

30.11.2020
W dniu 29 listopada ogłoszone zostały wyniki  46.Festiwalu Folklorystycznego "Limanowa Słaza. W tym roku Festiwal z uwagi na panującą sytuację epidemiczną zorganizowany został w formie online. Artyści ludowi z Limanowszczyzny w okresie od 16 października do 16 listopada przesłali do Limanowskiego Domu Kultury 69 nagrań występów, wśród których znalazły się m.in. nagrania naszych gminnych twórców ludowych.

Oceny  prezentacji w których łącznie wzięło udział 189 osób, przesłanych w różnych kategoriach konkursowych dokonała Komisja Artystyczna Festiwalu w składzie: dr Bożena Lewandowska, Jadwiga Adamczyk, Michalina Wojtas, Benedykt Kafel oraz dr Artur Czesak.

Z Gminy Limanowa najwięcej nagród udało się zdobyć "Starowiejskiemu Hyrowi".  Zespół ze Starej Wsi zdobył aż cztery I miejsca  - jako Kapela i Grupa Śpiewacza, a także indywidualnie:  Piotr Pławecki (w kat. Śpiewak Solista) oraz Tomasz i Patryk Król (w kat. Mistrz i Uczeń).

Komisja Artystyczna wysoko oceniła również występ Stanisława Ptaszka z Pasierbca, który w kat. Gawędziarze zdobył I miejsce. Gawędziarz z Pasierbca otrzymał ponadto Nagrodę Specjalną im. Jerzego Obrzuta  - za wierność wobec tradycji.W kat. Grupa Śpiewacza II miejsce wywalczył Zespół "Spod Kicek" z Mordarki, a Kierownik Zespołu Józef Tokarczyk zdobył też miejsce III w Kat. Instrumentaliści Ludowi za grę na heligonce.  

II miejsce za indywidualny występ w kat. Śpiew Solowy zdobyła również Roksana Frączek z Zespołu "Kijom Worci" z Pisarzowej, a w tej kat. wyróżnieniem nagrodzona została także Stanisława Oleksy z Męciny.

Piotr Pławecki z Zespołu "Starowiejski Hyr" za wspaniały występ w Kat. Śpiewak Solista decyzją Komisji zakwalifikowany został do udziału w przyszłorocznym 55. Festiwalu Folkloru Polskiego "Sabałowe Bajania".

Gratulujemy naszym gminnym artystom wspaniałych występów. Jesteśmy pełni podziwu za tak liczne uczestnictwo w tegorocznej,  innej niż do tej pory odsłonie Festiwalu. Dziękujemy za piękne reprezentowanie gminy Limanowa, za dbałość i troskę o naszą lokalną  tradycję.  

Retransmisja ogłoszenia wyników 46. Festiwalu Folklorystycznego "Limanowska Słaza" pod linkiem:  https://limanowa.in/aktualnosci/poznaj-wyniki-wirtualnej-edycji-festiwalu-transmisja-na-zywo/51783
 


Liczba wyświetleń: 1438
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne