Załatwiajmy w urzędzie tylko najpilniejsze sprawy!

02.11.2020
Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju bardzo prosimy o ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy Limanowa do niezbędnego minimum.

Przypominamy o możliwości załatwiania najpilniejszych spraw bezpośrednio z urzędnikiem.  Na parterze w urzędzie jest przygotowane stanowisko do obsługi interesantów. Będzie tam czekał na Państwa pracownik, który ułatwi załatwienie sprawy poprzez zadzwonienie po merytorycznie odpowiedzialną osobę, lub o ile to możliwe sam złatwi sprawę.

Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy czekającymi petentami oraz o zakładaniu maseczki.

Wybierając się do Urzędu starajmy się wcześniej nawiązać kontakt z wydziałem i przygotować potrzebne dokumenty w taki sposób, aby nie blokować przez dłuższy czas stanowiska obsługi znajdującego się na parterze budynku.

Bardzo prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, które obowiązują na terenie kraju. Jeżeli chodzi o wizytę w urzędzie to najważniejszą rzeczą jest posiadanie maseczki i ewentualnie rękawiczek jednorazowych, zachowanie odpowiedniej odległości od kolejnych interesantów oraz dezynfekcja rąk. W budynku czekają na Państwa instrukcje w jaki sposób należy postępować.

Jeżeli chcecie Państwo złożyć podanie lub przekazać inną korespondencję to wystarczy wrzucić dokumenty do urny znajdującej się wewnątrz budynku, skąd zostaną przekazane do sekretariatu i na dziennik podawczy.

Uprzejmie informujemy, że niezmiennie kasa Urzędu jest czynna w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 8:00 do 15:00. Przerwa techniczna od godziny 11:00 do 11:15.

Aby dokonać wpłaty wchodzimy przez specjalnie zamontowane drzwi, udając się do skrzydła B na półpiętrze gdzie mieści się kasa.  Wykonujemy zamierzoną czynność  i  w miarę możliwości sprawnie udajemy się do wyjścia, by także inni mogli skorzystać  z kasy. Po dokonaniu płatności nie przemieszczajmy się  niepotrzebnie do innych pokojów w urzędzie.. Gdy mamy potrzebę załatwienia jakiejś innej sprawy wracamy na stanowisko obsługi klienta i tam czekamy na merytorycznie odpowiedzialnego pracownika.

Jeżeli mamy jakąś niecierpiącą zwłoki sprawę skontaktujmy się z urzędem telefonicznie by omówić problem/sprawę, być może uda się ją załatwić bez bezpośredniej wizyty.

Apelujemy także o zachowanie odstępów pomiędzy osobami oczekującymi na dokonanie wpłat. Zachęcamy Państwa do dokonywania płatności przelewem, bez konieczności wizyty w urzędzie.

Prosimy o wizytowanie urzędu tylko w sprawach najpilniejszych!

Przestrzegajmy wydanych zaleceń i szanujmy siebie oraz pozostałych interesantów.