A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Sadzonki trafiły do samorządów z terenu Powiatu Limanowskiego. Trwa akcja nasadzeń.

12.11.2020
W ramach projektu pn. ,,W Powiecie Limanowskim pomagamy pszczołom”, który realizowany jest przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Limanowskiego dzięki otrzymanej dotacji w ramach Otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego zakupionych zostało 5.000 roślin miododajnych. Blisko połowa sadzonek została rozdana z końcem października samorządom z terenu Powiatu Limanowskiego, w tym gminie Limanowa.
 
Do samorządów trafiły sadzonki takich roślin jak: dereń biały sibirica, dereń biały kesselringa, klon czerwony, tulipanowiec amerykański, berberys czerwonolistny, lipa szerokolistna, glediczja trójcierniowa, kruszyna pospolita, klon polny, irga błyszcząca, korkowiec amurski, tawuła japońska, ałycza śliwa, winobluszcz pięciolistkowy, perukowiec podolski zielony, wierzba. W przekazaniu sadzonek uczestniczyła Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej – Agata Zięba.Druga część sadzonek trafi do nas w ciągu kilku dni, a następnie przekażemy je samorządom. Będą to takie rośliny jak m.in.: dereń jadalny, jaśminowiec wonny, robinia, głóg dwuszyjkowy, głóg jednoszyjkowy, karagana syberyjska, róża pomarszczona pigwowiec japoński, klon jawor, klon tatarski, lipa drobnolistna, irga pozioma, klon zwyczajny, krzewuszka cudowna czy pęcherznica kalinolistna.

Realizator akcji nasadzeń - LOT Powiatu Limanowskiego. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


Liczba wyświetleń: 331
6

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30