A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Ponad 250 krzewów przy gminnych szkołach i świetlicach wiejskich w ramach projektu LOT

26.11.2020
W ramach projektu pn. ,,W Powiecie Limanowskim pomagamy pszczołom”, realizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Limanowskiego do gminy Limanowa trafiło ponad 250 krzewów.
 
Sadzonki takich roślin jak:
dereń biały sibirica, klon czerwony, tulipanowiec amerykański, berberys czerwonolistny, lipa szerokolistna, kruszyna pospolita, klon polny, irga błyszcząca, tawuła japońska, ałycza śliwa, winobluszcz pięciolistkowy, perukowiec podolski zielony, wierzba, dereń jadalny, jaśminowiec wonny, robinia, głóg dwuszyjkowy, głóg jednoszyjkowy, karagana syberyjska, róża pomarszczona, pigwowiec japoński, klon jawor, klon tatarski, lipa drobnolistna, irga pozioma, klon zwyczajny, krzewuszka cudowna czy pęcherznica kalinolistna
zasadzone zostały przy szkołach podstawowych w Kłodnem, Pisarzowej, Młynnem, Kaninie, Męcinie - Miczakach - po uzgodnieniach z dyrektorami placówek oraz przy świetlicach gminnych w Kisielówce i Lipowem - po wcześniejszych ustaleniach z opiekunami obiektów.

 
Dzięki projektowi realizowanemu przez LOT Powiatu Limanowskiego i otrzymanej dotacji w ramach Otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego, akcja 5000 nasadzeń roślin miododajnych przeprowadzona została w 12 samorządach powiatu limanowskiego.  
 

Liczba wyświetleń: 126
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30