Narodowe Czytanie - podziękowanie od Prezydenta RP

04.11.2020
Miło nam poinformować, iż nasza biblioteka otrzymała specjalne podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, za udział w Narodowym Czytaniu ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego. Dzięki zaangażowaniu wszystkich organizatorów i uczestników dziewiąta odsłona wspólnej akcji odbyła się w ponad trzech  tysiącach miejsc w Polsce i na świecie.

Prezydent wyraził uznanie, że pomimo pandemii i trudnego czasu, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, udało się spotkać i cieszyć wspólną kulturą:

Chciałabym podziękować za Państwa inwencję i pomysłowość, które wzbogaciły Narodowe Czytanie. ,,Balladyna” interpretowana była na różne sposoby, co jeszcze bardziej wzmocniło uniwersalny przekaz i przyczyniło się do lepszego zrozumienia tego arcydzieła. To wspaniały dowód, ze klasyka polskiej literatury jest ciągle żywa, skłania do refleksji i przysparza mnóstwo radości.

Przypomnijmy, Gminna Biblioteka w Starej Wsi przygotowała Narodowe Czytanie ,,Balladyny”, które było ubogacone scenkami filmowymi. W tytułową rolę wcieliła się Katarzyna Konieczna - aktorka z Męciny. W pozostałej obsadzie wystąpili: wójt gminy Limanowa - Jan Skrzekut, dyrektor biblioteki  - Jacenty Musiał, nauczyciele, artyści i bibliotekarze.

/GBP w Starej Wsi/