A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Kampania "Plastik nie do pieca - piec nie do plastiku"

24.11.2020
Ruszyła cykliczna kampania edukacyjno-społeczna, realizowana przez Fundację PlasticsEurope Polska pt. Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku".
 
Problem zanieczyszczenia powietrza doskwiera szczególnie w sezonie grzewczym. Niestety, świadomość negatywnych skutków spalania m.in. plastików w piecach czy przydomowych kotłowniach jest w społeczeństwie ciągle bardzo niska. Dlatego Fundacja zachęca do walki z tymi negatywnymi praktykami poprzez włączenie się do cyklicznej kampanii edukacyjno-społecznej pod nazwą „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku".
W ramach akcji przygotowane zostały gotowe materiały (plakaty, spoty, informacje) uświadamiające lokalnej społeczności, że - spalając plastik - nie tylko marnujemy surowiec do recyklingu, ale także emitujemy do powietrza pyły i inne szkodliwe substancje, przyczyniając się do zwiększenia zanieczyszczenia powietrza w najbliższym otoczeniu, szkodząc sobie i innym.

Więcej informacji w załączniku oraz na https://www.plasticseurope.org/pl/newsroom/aktualnosci/plastik-nie-do-pieca-piec-nie-do-plastiku
 
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem, zadbajmy o siebie i nasze środowisko!

www.ekorum.plLiczba wyświetleń: 476
2

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30