Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Jednostka OSP Wysokie pozyskała nowy samochód

13.11.2020
W ubiegłym tygodniu jednostka OSP Wysokie zasilona została w nowy samochód Ratowniczo -Gaśniczy Man 4x4 wyprodukowany przez  F-PROFIS. Samochód o pojemności  4.500 l wody ze zbiornikiem na środek pianotwórczy 450 l jest jednym z największych pojemnościowo samochodów na terenie gminy Limanowa.
Spotkanie związane z odbiorem przez druhów nowego samochodu,  ze względu na istniejącą sytuację epidemiologiczną miało miejsce w wąskim gronie, a uroczyste przekazanie pojazdu będzie miało miejsce w momencie ustania pandemii.

W spotkaniu uczestniczył Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, kapelan jednostki ks. prałat Piotr Witecki oraz druhowie na czele z Prezesem OSP Wysokie Tadeuszem Witeckim.  
Prezes nie krył radości z nowego samochodu - Po raz pierwszy od istnienia jednostki (tj. pół wieku) doczekaliśmy sie nowego samochodu. Mieszkając na terenie górzystym, gdzie częstym problemem jest dostarczanie wody podczas pożarów i suszy,  taki samochód niejednokrotnie przysłuży się mieszkańcom gminy, ale również powiatu limanowskiego.  Samochód usprawni działania oraz poprawi bezpieczeństwo druhów, zastępując wysłużony 35-letni samochód marki Magirus, który służył jednostce 15 lat.


Szczególne podziękowania Prezes składa osobom/instytucjom dzięki którym udało się pozyskać dofinansowanie do zakupu samochodu, a byli to:
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - 380 tys. złotych, Wójt Gminy Limanowa wraz z Radą Gminy Limanowa za zabezpieczenie w budżecie gminy kwoty 220 tys. złotych,  Starosta Powiatu Limanowskiego,  Prezes Wojewódzkiego Związku OSP RP w Krakowie oraz Państwowa Straż Pożarna za wsparcie podczas zakupu, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - 150 tys. złotych,  Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej - środki z ubezpieczeń w kwocie 30 tys. złotych, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego 30 tys. złotych oraz sponsorzy: Zbigniew Szubryt - 5 tys. złotych, firma Kuźma S.C. właściciel stacji paliwowej MOYA - 2 tys. złotych, Kazimierz Plata - kwota 700 zł.


Łączna kwota zakupu samochodu po przetargu wyniosła 860 tys. złotych, a pozostałe środki zostały zgromadzone na rachunku bankowym OSP Wysokie jako środki własne.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili sie do zakupu samochodu. Każda nawet najmniejsza pomoc przyczyni się do ratowania niejednokrotnie życia ludzkiego. Dziękuję druhom, którzy motywowali mnie do działania i wspierali na każdym z etapów pozyskiwania środków. Mam nadzieję że spełniło się nasze wspólne marzenie - podkreśla Tadeusz Witecki Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiem.  
 

Liczba wyświetleń: 2217
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne