Druhowie z jednostek OSP dezynfekują miejsca publiczne na terenie gminy

17.11.2020
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym i trwająca pandemią, mając na względzie bezpieczeństwo osób korzystających z miejsc publicznych na terenie gminy Limanowa strażacy z gminnych jednostek OSP podjęli działania związane z dezynfekcją miejsc szczególnie uczęszczanych przez mieszkańców. Dezynfekcji poddano budynki użyteczności publicznej - m.in. wejścia do obiektów szkolnych oraz przyszkolną bazę rekreacyjno-sportową,  wiaty przystankowe i turystyczne, a także wejścia do kościołów.

Działania związane z dezynfekcją  miejsc publicznych, z których najliczniej korzystają mieszkańcy prowadzone były przez jednostki OSP z Wysokiego, Starej Wsi I oraz Nowego Rybia.
Druhowie z Wysokiego oprócz placówek szkolnych i przystanków dezynfekowali także ścianę zewnętrzną i wejście główne do budynku Urzędu Gminy.

Z uwagi na nasiloną potrzebę niesienia pomocy z zakresu ratownictwa medycznego strażacy ochotnicy ze Starej Wsi I powtórzyli zasady udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przed medycznej, wykorzystując przy tym własny sprzęt szkoleniowy w postaci fantomów, torby medycznej R1 i defibrylatora szkoleniowego.

Płyny do dezynfekcji miejsc użyteczności w przestrzeni publicznej zostały przekazane do gminnych jednostek OSP przez Urząd Gminy Limanowa, co ma zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Składam podziękowania naszym druhom za zaangażowanie się w akcję dezynfekcji miejsc użyteczności publicznej. To dzięki Waszym działaniom możemy racjonalnie wydatkować środki i zamiast zlecać przeprowadzenie dezynfekcji firmie zewnętrznej, zrealizować tą akcję bez angażowania dodatkowych nakładów finansowych - mówi Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Przypomnieć należy, że samorząd gminy Limanowa oprócz płynów dezynfekujących na bieżąco doposaża gminne jednostki OSP w potrzebne środki ochrony osobistej - maski oraz rękawice ochronne. Płyny dezynfekujące oraz środki ochrony osobistej przekazane zostały Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej przez Marszałka Województwa Małopolskiego na walkę z epidemią koronawirusa, w ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.