Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Chryzantemy w miejscach pamięci narodowej

10.11.2020
Na cmentarz wojenny na Golcowie oraz przy pomnikach będących miejscami pamięci narodowej trafiły chryzantemy przekazane Gminie Limanowa z ARiMR Limanowa w ramach akcji pomocy przedsiębiorcom poszkodowanym w wyniku zakazu handlu w okresie Wszystkich Świętych z powodu panującej pandemii.

Chcąc wspomóc lokalnych sprzedawców postanowiliśmy przekazać chryzantemy do miejsc historycznie dla nas ważnych. Miesiąc listopad skłania nas do przemyśleń i refleksji oraz do wspomnień. Na cmentarzu wojennym w Golcowie oraz przy pomnikach historycznych znajdujących się na terenie gminy złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze wspominając przy tej okazji osoby poległe w obronie naszej ojczyzny - mówi Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Do miejsc pamięci narodowej na terenie Gminy Limanowa trafiło kilkadziesiąt chryzantem, które zostały pozyskane przez ARiMR od producentów i sprzedawców w ramach pomocy finansowej związanej ze skutkami wprowadzonego zakazu wstępu na cmentarze.


Liczba wyświetleń: 1084
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne