Chryzantemy w miejscach pamięci narodowej

10.11.2020
Na cmentarz wojenny na Golcowie oraz przy pomnikach będących miejscami pamięci narodowej trafiły chryzantemy przekazane Gminie Limanowa z ARiMR Limanowa w ramach akcji pomocy przedsiębiorcom poszkodowanym w wyniku zakazu handlu w okresie Wszystkich Świętych z powodu panującej pandemii.

Chcąc wspomóc lokalnych sprzedawców postanowiliśmy przekazać chryzantemy do miejsc historycznie dla nas ważnych. Miesiąc listopad skłania nas do przemyśleń i refleksji oraz do wspomnień. Na cmentarzu wojennym w Golcowie oraz przy pomnikach historycznych znajdujących się na terenie gminy złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze wspominając przy tej okazji osoby poległe w obronie naszej ojczyzny - mówi Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Do miejsc pamięci narodowej na terenie Gminy Limanowa trafiło kilkadziesiąt chryzantem, które zostały pozyskane przez ARiMR od producentów i sprzedawców w ramach pomocy finansowej związanej ze skutkami wprowadzonego zakazu wstępu na cmentarze.