A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Budynek Urzędu Gminy Limanowa coraz bardziej przyjazny osobom niepełnosprawnym

18.11.2020
W budynku Urzędu Gminy Limanowa zakończyły się prace związane z dostosowaniem siedziby Urzędu do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.  Zamontowano platformy schodowe, wydzielono pomieszczenie WC przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wymieniono drzwi wejściowe.
 
Prace projektowe dotyczące dostosowania budynku siedziby Urzędu Gminy Limanowa do potrzeb osób niepełnosprawnych rozpoczęły się w 2019 roku. Wówczas złożony został wniosek do Marszałka Województwa Małopolskiego o dofinansowanie robót zgodnie z przepisami budowlanymi,  dotyczącymi obiektów służących rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych, ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach zadań Samorządu Województwa Małopolskiego.


 
Ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego na dofinansowanie robót budowlanych Gmina pozyskała kwotę 145 219,68 zł, co stanowi prawie 50% kosztów kwalifikowanych zadania. Inwestycja pn. Modernizacja budynku Urzędu Gminy część A i B  objęła również prace związane z montażem hydrantów wewnętrznych zgodnie z zaleceniem PSP Limanowa, co łącznie wyniosło 346.983,00 zł.Roboty budowlane związane z realizacją zadania trwały od czerwca br., a wykonawcą inwestycji  była Firma Usługi Ogólnobudowlane Jan Wojtas z Siekierczyny.

Efektem inwestycji jest poprawa dostępności Urzędu Gminy Limanowa dla mieszkańców gminy, w szczególności klientów z niepełnosprawnością ruchową. Likwidacja barier architektonicznych pozwoli teraz osobom sprawnym inaczej, na  samodzielne załatwienie spraw w Urzędzie.
 


Liczba wyświetleń: 471
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30