A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Bezpłatne badania mammograficzne 27 listopada w Limanowej - konieczna wcześniejsza rejestracja

03.11.2020
LUX MED  kontynuuje wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.
 
Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w Limanowej 27 listopada 2020 r. w godzinach od 8:00 do 15:00 przy Krytej Pływalni, ul. Zygmunta Augusta 37.
W badaniu w ramach Programu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:
•           nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
•           lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcyNa badanie proszone są kobiety, które już dokonały rezerwacji, a także te które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań wcześniej i zwlekały z rejestracją. Warto zaznaczyć, że tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala bowiem na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

By zapisać sie na badania konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel.: 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz
W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.  Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.
 
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.
W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie,  co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu.  Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk.
Panie prosi się o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.
 
Wyniki realizacji Programu są niestety bardzo niepokojące. Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji Pań objętej badaniami. W marcu wynosił on niewiele ponad 38 % uprawnionych Polek, a w sierpniu spadł do zaledwie 34 %.


Liczba wyświetleń: 374
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30