Szlak turystyczno-rekreacyjny powstanie w Wysokiem

19.10.2020
Powstanie szlaku turystyczno-rekreacyjnego będzie efektem realizowanego przez Stowarzyszenie  Rozwoju Wsi Wysokie projektu, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich PROW 2014-2020, za pośrednictwem LGD "Przyjazna Ziemia Limanowska".

W wyniku realizacji projektu w miejscowości Wysokie powstaną 2 wiaty turystyczno-edukacyjne oraz 14 gier edukacyjnych. Operacja wykonana zostanie w ramach działania - Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej lub kulturalnej, a na realizację projektu Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wysokie pozyskało kwotę 59 655,00 zł.

Z uwagi na fakt, że zadanie finansowane jest na zasadzie refundacji kosztów, Gmina Limanowa przekazała Stowarzyszeniu na poczet jego wykonania pożyczkę w kwocie 37 959,00 zł. Udzielone przez gminę  wsparcie finansowe zwrócone zostanie do budżetu samorządu zaraz po zakończeniu zadania i otrzymaniu przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wysokie środków z PROW.
Pożyczkę Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Wysokie, które reprezentowała jego Prezes - Anna Hasior oraz Skarbnik - Władysław Lorek udzielił Wójt Gminy Limanowa - Jan Skrzekut, przy kontrasygnacie Zastępcy Skarbnika Gminy Limanowa - Lucyny Ryś.

Dzięki pozyskanym środkom i realizacji projektu, jak podkreśla radny Gminy Limanowa Sylwester Hasior region Wysokiego wzbogaci się o nowe atrakcje turystyczne i edukacyjne, co niewątpliwie wpłynie na podniesienie atrakcyjności wsi Wysokie.

Prace związane z realizacją projektu są już w toku, a ich zakończenie nastąpi jeszcze w bieżącym roku.