Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Przystanek na limanowskim rynku - dla mieszkańców gminy Limanowa

06.10.2020
Drodzy Mieszkańcy gminy Limanowa,
 
W związku z licznymi zapytaniami z Państwa strony dotyczącymi możliwości funkcjonowania przystanku dla mieszkańców gminy Limanowa w okolicy płyty rynku miasta Limanowa (przy odcinku drogi krajowej nr 28) uprzejmie informuję, że w tej sprawie zwróciłem się do zarządcy drogi - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
 
Uzyskana odpowiedź stanowi, że nie ma żadnych przeciwwskazań, by przystanek zlokalizowany w rynku miasta Limanowa - zatoka autobusowa, funkcjonował dla organizacji transportu publicznego, w tym dla mieszkańców gminy Limanowa (nie tylko jako komunikacja miejska). W tym celu o  uzgodnienie zasad korzystania z przedmiotowego przystanku do Dyrekcji GDDKiA wystąpić powinni przewoźnicy (powołując się na art. 22, ust.4, pkt.4 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym).
 
Dbając o interes i dobro mieszkańców gminy Limanowa apeluję do przewoźników, by dokonali oni stosownych uzgodnień.
 
Jestem przekonany, że powyższą kwestię  uda się załatwić z powodzeniem, dzięki czemu Nasi Mieszkańcy celem załatwienia spraw w mieście Limanowa, nie będą musieli wysiadać na jego obrzeżach, a dotrą do samego centrum, co w szczególności dla osób starszych będzie wielkim udogodnieniem.
 
 
                                                                                                                                                                             Wójt Gminy Limanowa
                                                                                                                                                                                     Jan Skrzekut

Liczba wyświetleń: 1149
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne