Przystanek na limanowskim rynku - dla mieszkańców gminy Limanowa

Drodzy Mieszkańcy gminy Limanowa,

W związku z licznymi zapytaniami z Państwa strony dotyczącymi możliwości funkcjonowania przystanku dla mieszkańców gminy Limanowa w okolicy płyty rynku miasta Limanowa (przy odcinku drogi krajowej nr 28) uprzejmie informuję, że w tej sprawie zwróciłem się do zarządcy drogi - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Uzyskana odpowiedź stanowi, że nie ma żadnych przeciwwskazań, by przystanek zlokalizowany w rynku miasta Limanowa - zatoka autobusowa, funkcjonował dla organizacji transportu publicznego, w tym dla mieszkańców gminy Limanowa (nie tylko jako komunikacja miejska). W tym celu o  uzgodnienie zasad korzystania z przedmiotowego przystanku do Dyrekcji GDDKiA wystąpić powinni przewoźnicy (powołując się na art. 22, ust.4, pkt.4 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym).

Dbając o interes i dobro mieszkańców gminy Limanowa apeluję do przewoźników, by dokonali oni stosownych uzgodnień.

Jestem przekonany, że powyższą kwestię  uda się załatwić z powodzeniem, dzięki czemu Nasi Mieszkańcy celem załatwienia spraw w mieście Limanowa, nie będą musieli wysiadać na jego obrzeżach, a dotrą do samego centrum, co w szczególności dla osób starszych będzie wielkim udogodnieniem.

Wójt Gminy Limanowa
                                                                                                                                                                                     Jan Skrzekut