Partnerstwo samorządów w ramach projektu Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego

07.10.2020
Gmina Limanowa wraz z dziewięcioma innymi samorządami z terenu powiatu limanowskiego, zawiązała partnerstwo w celu przystąpienia do projektu „Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego” realizowanego przez Departament Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Podczas spotkania, które miało miejsce w Urzędzie Miasta Limanowa przedstawiciele 10 samorządów - miast i gmin powiatu limanowskiego (miasta Limanowa, miasta Mszana Dolna, gminy Limanowa, gminy Mszana Dolna, gminy Kamienica, gminy Dobra, gminy Słopnice, gminy Niedźwiedź, gminy Tymbark oraz gminy Łukowica) podpisali porozumienie, w którym zadeklarowali współpracę w celu realizacji wspólnych działań zmierzających do równomiernego rozwoju gospodarczego terenów objętych partnerstwem. W imieniu gminy Limanowa stosowne porozumienie podpisał obecny na spotkaniu Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Celem projektu „Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego” jest wzmocnienie sprawności administracyjnej samorządów, w tym w szczególności zwiększenie ich skuteczności w zakresie pozyskiwania i wydatkowania środków oraz poprawa ich kompetencji związanych z realizowaniem kompleksowych przedsięwzięć rozwojowych w partnerstwie z innymi samorządami poprzez specjalistyczne wsparcie doradcze.