OSP w Siekierczynie i OSP w Rupniowie doposażone w nowy sprzęt ratowniczy

29.10.2020
28 października br. w OSP w Siekierczynie miało miejsce przekazanie sprzętu zakupionego dla dwóch gminnych jednostek OSP.  Do druhów z OSP Siekierczyna trafiła motopompa pływająca - NIAGARA 2, natomiast Ochotnicza Straż Pożarna z Rupniowa doposażona została w motopompę szlamową - WT30X.

Zakupiony sprzęt kosztował 11 560,00 zł, z czego kwota 11 328,80 zł pochodziła ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości, a 231,20 zł z budżetu gminy Limanowa. Środki na zakup sprzętu dla OSP przyznane zostały „Na powierzenie realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem”.
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Jednostkom z Siekierczyny oraz Rupniowa nowy sprzęt przekazał Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut oraz Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy Limanowa Dariusz Dutka.

Z uwagi na panujący stan epidemiologiczny Wójt Gminy Limanowa przekazał również strażakom z Siekierczyny i Rupniowa kombinezony ochronne. Kombinezony takie trafią też do pozostałych jednostek OSP z terenu gminy Limanowa.
Ponadto, by druhowie bezpiecznie dla własnego zdrowia mogli wykonywać działania ratownicze, samorząd Gminy na bieżąco doposaża gminne jednostki OSP w potrzebne środki ochrony osobistej - płyny dezynfekujące, maski oraz rękawice ochronne.